Uroczyście w starostwie – Zasłużeni dla Powiatu Obornickiego

Uroczyście w starostwie – Zasłużeni dla Powiatu Obornickiego

OBORNIKI. Podczas uroczystej sesji rady powiatowej przyznano „Honorowe Wyróżnienia Starosty Obornickiego” i medale „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.

W tym roku przyznano trzy medale. Otrzymali je Henryk Szrama, Zespół Tańca Ludowego i Eugeniusz Pawlicki.

Henryk Szrama jest z wykształcenia pedagogiem. W latach 2001-2018 pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole. Jest związany z samorządem od 30 lat, zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym. Po raz pierwszy zaufaniem mieszkańców obdarzony został w 1994 r., kiedy to otrzymał mandat radnego Rady Gminy Ryczywół. W kolejnych latach swoją prace w samorządzie kontynuował już na szczeblu powiatowym. W Radzie Powiatu Obornickiego zasiadał dwukrotnie – w latach 2002-2006 oraz 2010-2014. Podczas kadencji 2010-2014 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady. W 2018 r. Henryk Szrama został wybrany na Wójta Gminy Ryczywół. Sprawując wcześniej mandat radnego zarówno w samorządzie gminnym, jak i powiatowym, kładł duży nacisk na współprace obu jednostek. Gmina Ryczywół za kadencji Henryka Szramy rozwijała się, co było efektem jego ciężkiej pracy, determinacji i zaangażowania. Dziś Henryk Szrama nadal związany jest z samorządem jako członek Rady Gminy Ryczywół.

Zespół Tańca Ludowego działającego przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu ma bardzo długą tradycję, która sięga lat 80. ubiegłego wieku. Jego działalność została zawieszona w 1989 r. aż do roku 2000, kiedy to Ryszard Ciszak, nauczyciel Zespołu Szkół w Objezierzu postanowił go reaktywować. Od tego momentu Zespół Tańca Ludowego prowadzi nieprzerwanie swoją działalność skupiając co roku grupę młodzieży, chcącą poznawać tradycję, uczyć się historii ale i reprezentować powiat obornicki w środowisku lokalnym i za granicami naszego kraju. Przez wszystkie lata swojej działalności Zespół uświetniał wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Wielokrotnie występował podczas ,,Dni Obornik”, od początku współpracy między powiatami Oborniki i Luchow, swoimi występami propagował kulturę naszego kraju i regionu, podobnie w przypadku współpracy między szkołami ZS w Objezierzu i BBS Luchow. Kilkakrotnie Zespół prezentował swoje umiejętności podczas wyjazdów zagranicznych do Luchow (Niemcy) i do Emmen (Holandia). Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu zespół działający przy szkole średniej na terenie Powiatu Obornickiego.

Eugeniusz Pawlicki jest mieszkańcem Parkowa. Od najmłodszych lat angażował się w życie organizacji społecznych, jak chociażby harcerstwo i Ligi Obrony Kraju. Przez szereg lat był członkiem rady sołeckiej, a w latach 1990-1994 oraz 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej w Rogoźnie. W pierwszej z wymienionych kadencji był Członkiem Zarządu Gminy Rogoźno. Przez wiele lat aż do dziś jest aktywnym i oddanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Parkowie. Od 2002 jest skarbnikiem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Rogoźnie. Wśród odznaczeń, które otrzymał Eugeniusz Pawlicki są: Brązowy Krzyż Zasługi RP, a także odznaki Związku OSP RP: Strażak Wzorowy, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Starosta Zofia Kotecka przyznała również „Honorowe Wyróżnienie Starosty Obornickiego”, które otrzymali: Henryk Brodniewicz, Piotr Neter, Marcin Samolczyk, Michał Łukaszewicz i Krystian Szajnkienig oraz Andrzej Maćkowiak.

Tradycyjnie już uroczystość uświetnili swoimi występami młodzi artyści z Powiatu Obornickiego. Tym razem był to Zespół Tańca Ludowego działający przy Zespole Szkół w Objezierzu oraz Maja Cichacka, laureatka Powiatowego Przeglądu Talentów Artystycznych „Mikrofonia”.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.