Szczepili się w Kiszewie

Szczepili się w Kiszewie

KISZEWO. W miniony weekend na terenie gminy Oborniki odbyły się liczne wydarzenia kulturalne, których nadrzędnym celem było przekonanie mieszkańców do korzyści płynących z masowych szczepień przeciw covid.

Jednym z nich był festyn w Kiszewie, przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Festyn zorganizowano w ramach rządowego programu #szczepimySię z KGW. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiszewie przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych. Były dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz konkursy, zawody, tańce i wata cukrowa. Olbrzymie bańki mydlane, zawody sumo, w których mogli wziąć udział rodzice wraz z dziećmi.

Animatorzy z firmy Inte-Gra zadbali o to, aby uśmiechy z twarzyczek dzieci nie znikały, a organizatorki zapewniły dzieciom słodycze i napoje. Panie z ArtZagrody prowadziły warsztaty stolarskie, podczas których dzieci wykonywały i malowały figurki zwierząt i liście. Naczelnik miejscowego OSP Andrzej Skowron wraz z druhami zaprezentowali uczestnikom festynu, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Członkini Koła Bernadeta Pyssa wystawiła na specjalnym stoisku swoje makramy, a Katarzyna Thomas zaprezentowała malowane przez siebie obrazy.

Dla dorosłych był żurek, kiełbaska, pyszne ciasta, kawa, herbata i napoje. Poczęstunek i wszystkie atrakcje dzięki środkom z rządowego programu były darmowe. Przybyła też dyrektor obornickiego szpitala Małgorzata Ludzkowska, która zadysponowała zespół szczepienny. Podczas festynu można było zaszczepić się jedną z dwóch szczepionek firmy Johnson&Johnson lub Pfizer.

Zaszczepiono 27 osób, a każda zaszczepiona osoba otrzymała od organizatorek upominek. Uczestnicy festynu mieli też możliwość dokonania spisu powszechnego i bardzo chętnie z tej możliwości korzystali.

Jak zapewniła Renata Małyszek: Dzięki rządowemu programowi #szczepimySię z KGW osiągnęliśmy nie tylko podstawowy cel, jakim jest ułatwienie w dostępie do szczepień, ale zapewniliśmy też mieszkańcom naszego rejonu oraz licznym przyjezdnym atrakcyjne spędzenie niedzielnego dnia na wspólnej zabawie. Specjalne podziękowania kieruję do burmistrza Tomasza Szramy i pracowników Działu Promocji za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tego tak udanego przedsięwzięcia.

Podobne artykuły