Sobotnie święto piłki ręcznej

Sobotnie święto piłki ręcznej

OBORNIKI. Handballowy Fun – Sobota ze Spartą – właśnie tak działacze Sparty Oborniki postanowili nazwać wydarzenia kulturalno-sportowe zorganizowane w minioną sobotę na terenie hali Obornickiego Centrum Sportu przy ulicy Obrzyckiej i Przedsiębiorstwa Guma Wicherek.

Po długiej przerwie spowodowanej sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju i na świecie zawodnicy, trenerzy i kibice znowu mogli poczuć klimat sportowego współzawodnictwa, ale mieli też okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Turniej piłki ręcznej młodzików 2006 i młodszych, rozpoczął sobotni zbiór atrakcji przygotowanych przez zarząd klubu. W rozgrywkach, które miały charakter towarzyski, uczestniczyły zespoły z Konina, Poznania oraz aż dwa z Obornik. Był to też swojego rodzaju sprawdzian formy zawodników przed zbliżającym się sezonem 2020/2021.

Rywalizacja na boisku była zacięta i przyniosła dużo emocji, a obornickie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Ostateczna klasyfikacja była tu sprawą drugorzędną, ale warto stwierdzić, że młodzi szczypiorniści spisali się bardzo dobrze.

Podczas turnieju nie mogło zabraknąć sekundujących obornickiej Sparcie burmistrza Tomasza Szramy, starosty Zofii Koteckiej oraz jej zastępcy Waldemara Cyranka, który na koniec zmagań wręczył wszystkim zespołom piłki ufundowane przez władze powiatu obornickiego.

– Obecność najważniejszych osób naszej gminy i powiatu jest bardzo istotna dla naszych zawodników, trenerów i działaczy i zawsze podnosi rangę wydarzenia. Serdecznie dziękujemy za przybycie, możliwość rozmowy i mile spędzony czas – powiedział prezes Sparty Arkadiusz Czaprański.
Drugim punktem programu sportowej soboty był mecz sparingowy seniorskiego zespołu obornickiej Sparty ze Spartakusem Buk. Odmłodzona pierwsza drużyna jest w trakcie przebudowy, przed zawodnikami jeszcze wiele treningów i pracy, ale powoli krystalizuje się obraz drużyny, z którą oborniczanie wiążą wielkie nadzieje.

Pomeczowy czas wykorzystano, aby podziękować paniom Dorocie Kustoń i Annie Koniecznej z Obornickiego Centrum Sportu za stworzenie zawodnikom idealnych warunków do pracy. Boisko i szatnie przy Obrzyckiej zawsze utrzymane są we wzorowej kondycji, można więc z dumą zapraszać i organizować tam ogólnopolskie turnieje oraz mecze. Finałem Handballowego Funu była prezentacja wszystkich zespołów SKF KPR Sparta Oborniki przeprowadzona na terenie Przedsiębiorstwa Guma Wicherek.

– Chłopaki jak malowani, gotowi do nadchodzącego sezonu, w koszulkach z logotypami sponsorów z dumą wypinali klaty. Tak… to są zawodnicy w których warto inwestować. Na boisku wyglądają jeszcze lepiej, a my jesteśmy zupełnie spokojni o wynik sportowy w każdej kategorii wiekowej – stwierdził prezes Czaprański, dodając: Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Markowi Nogajowi za przepyszne potrawy przygotowane przez Restaurację Marcus. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc Pana Marka, a kosmicznie smaczna gulaszowa była hitem imprezy. Zarząd klubu wyraźnie zaznacza, iż pragnie podziękować serdecznie rodzicom za wielki wkład i pomoc w organizację wczorajszego eventu. Dzięki waszej pracy stoły uginały się od placków, sałatek i nikomu niczego nie brakowało.

Podobne artykuły