Rozbudowa skateparku

Rozbudowa skateparku

OBORNIKI. Obornicki skatepark znajdujący się na terenie kompleksu boisk przy ulicy Szymańskiego i Szkolnej cieszy się od dnia powstania dużym zainteresowanie, które na dodatek wciąż rośnie.

Burmistrz Tomasz Szrama podjął w tej sytuacji jedyną słuszną decyzję o jego rozbudowie. Zostało zlecone już wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zadania. Wybrano ofertę Pracowni Architektonicznej Wiesława Vowie z Szamotuł, które za kwotę 15 006 zł brutto wykonana dokumentację budowlaną i wykonawczą.

W ramach planowanych prac rozebrany zostanie obecny plac do gry w szachy oraz część ogrodzenia. Dodatkowo wykonana zostanie inwentaryzacja drzew oraz zamontowane oświetlenie.

Sam skatepark ma zostać doposażony (uwaga to terminy tylko dla skaterów) w quarter pipe, halfpipe połączony ze spinem i zjazdem z jednej strony przedłużonym do końca banku, flybox, trzystronną piramidę. Dodane mają zostać rurki do grindowania na istniejącym manual padzie, grindboxy na brzegach istniejącego banku aż do końca jego decku, a także przemieszczone obecne grindboxy.

Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały, po przebudowie będzie fajno.

Podobne artykuły