Relaks świętował koniec lata

Relaks świętował koniec lata

OBORNIKI. Działkowicze z ROD Relaks wspólnie żegnali lato, witając jednocześnie nadejście pięknej, słonecznej i ciepłej jesieni.
ROD Relaks istnieje już od 43 lat i wciąż pięknie się rozwija. Zawdzięcza to głównie zapalonym działkowiczom i życzliwości burmistrza Tomasza Szramy, który co roku z budżetu gminy dofinansowuje potrzebne inwestycje.

Zarząd ROD wie, ile komu Relaks zawdzięcza, dlatego wyróżnił za zasługi dla Ogrodów i za wieloletni staż Jadwigę Ratajczak, Zdzisława Frąszczaka, Gerardinę Szymankiewicz, Krzysztofa Malińskiego, Elżbietę Stawną, Gabrielę Emilianowicz, Błażeja Rogalkę, który wykonuje wszelkie prace remontowe oraz Lecha Cenkiera, gospodarza Ogrodu.

Prezes Rod Relaks Czesław Eliks podziękował też władzom gminy za pomoc finansową, która ułatwiła zamontowanie 130 metrów nowego płotu i odnowienie biura. Został poprawiony wjazd na działki, a niebawem powstanie drugi.

Komisja wytypowała 12 najładniejszych działek, a prezes zauważył, że 12 pięknych działek na 400 ogrodów łącznie, to zdecydowanie niewiele.
Obecna na imprezie starosta Zofia Kotecka miała zdanie zdecydowanie odmienne. To zaczarowane ogrody, a zwycięzcami, według mnie, są wszyscy działkowicze.

Ostatecznie komisja nagrodziła za zajęcie I miejsca Beatę i Eugeniusza Zdybel, za miejsce II Renatę Osińską oraz za zajęcie miejsca III Katarzynę i Macieja Krasowskich.

Przy okazji zostali też wyróżnieni: Maria Bartol, Joanna Grządziela, Elżbieta Kniat, Sabina i Leszek Margus, Halina Chudzik, Beata Zagrodzka, Dominika Białachowska, Sylwia Stachowiak, Eliza Dukat.

Burmistrz Tomasz Szrama powiadomił działkowiczów, że zabezpieczył ich ogrody na przyszłość przed ewentualnymi zakusami deweloperów.
Zmieniając plan zagospodarowania przestrzennego w tej części miasta sprawił, że ogrody na zawsze pozostaną ogrodami. Zebrał za to ogromnie brawa, a obecny także na spotkaniu ksiądz Rafał Banaszak życzył wszystkim działkowiczom ładnej pogody i doskonałych zbiorów.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.