Radny pyta, radny odpowiada

Radny pyta, radny odpowiada

ROGOŹNO. Podczas sesji rady miejskiej, w dość osobliwej formie, wystąpił radny Paweł Wojciechowski, pytając radnego powiatu i jednocześnie odpowiadając sobie samemu na owe pytania. Brzmiało to w pewnym uproszczeniu tak: Kiedy zostanie przebudowana droga Za Jeziorem, bo nie zostanie ona przebudowana nigdy.

Pytań z tezą i gotowymi odpowiedziami samemu sobie było znacznie. Zapewniał, że wszelkie informacje posiada od samego burmistrza Rogoźna. Radny twierdził: Ludzie na dzisiejszy dzień już nie wytrzymują, mają dość, pisane są petycje, oczekiwane są działania starostwa, aby dało się żyć, aby nie było tam tych podtopień, które tam występują – grzmiał radny.

Być może mówiłby do tej chwili, ale przewodniczący mu przerwał mówiąc, że pytanie jest wystarczająco obfite w treści i formie, więc pora je skończyć.

W odpowiedzi na owo pytanie o długości tasiemca odpowiadał radny powiatu Zbigniew Nowak w sposób równie barwny. Pytany o drogę opowiadał o chodnikach, pytany o drogę Za jeziorem odpowiadał na temat drogi do Murowanej Gośliny zapewniając, że został podpisany 12 aneks na projekt.
Mówiąc o planowanej przebudowie mostu na Wełnie w miejscowości Wełna wyjaśnił, że projektant uzupełniał już projekt sugerując, że zapewne uzupełni go jeszcze kilkanaście razy.

Widząc już w wyobraźni upadający rząd oświadczył: Jak rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości most byłby, ale teraz trudno przewidzieć, jak rządzić będzie nowy rząd, to co zrobi z mostami.

Na koniec radny wyliczył, że do starostwa wpłynęło mnóstwo wniosków dotyczących inwestycji na kwotę 120 milionów. Tu warto przypomnieć, że powiat ma na inwestycje własne półtora miliona, o czym wie radny, więc myśl swoją skończył zdaniem: Nie wiem, jak. I chyba trzeba będzie zrezygnować ze wszystkich inwestycji.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.