Puchar Ministra Steca dla Gościejewa

ROŻNOWO. Sprawdzone rok wcześniej umiejętności organizacyjne a także życzliwość i doskonała baza, jaką dysponuje Rożnowo, bez zastanawiania skłoniły działaczy Obornickiego Zrzeszenia LZS do ponownej lokalizacji tegorocznej obornickiej zimowej spartakiady wsi na terenie tamtejszego Zespołu Szkół.

Druga edycja tej imprezy, która odbyła się w niedzielę 27 lutego, zgromadziła na starcie ponad 100 uczestników z terenu powiatu obornickiego. Czterogodzinne zmagania obserwowane między innymi przez przedstawicieli władz samorządowych wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz region na marcowych zawodach wojewódzkich w Trzemesznie.

Medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

Szachy

Kobiety

1.Wioletta Bejma Nowołoskoniec

2.Miroslawa Pacholczak Gościejewo

3.Michalina Filipowiak Objezierze

Mężczyźni

1.Roman Budzyń Parkowo

2.Henryk Janus Gościejewo

3.Ryszard Prusak Pacholewo

Warcaby

Kobiety

1.Dagmara Urban Objezierze

2.Agnieszka Dąbrowicz Nowołoskoniec

Anna Kuliga Gościejewo

Iwona Sołtysiak Parkowo

Mężczyźni

1.Paweł Kuliga Gościejewo

2.Ryszard Ciszak Objezierze

3.Adam Dąbrowicz Nowołoskoniec

Ryszard Prusak Pacholewo

Tenis stołowy

Kobiety

1.Danuta Łatka Gościejewo

2.Hanna Piątek Objezierze

3.Beata Kucharska Rożnowo

Mężczyźni

1.Radosław Kluczyński Parkowo

2.Aleksander Budziło Pacholewo

3.Mateusz Woźniak Objezierze

Trójbój rekreacyjny (lotka,wiatrówka,kosz)

Kobiety

1.Joanna Gronostaj Rożnowo

2.Natalia Grześ Parkowo

3.Mirosława Pacholczak Gościejewo

Mężczyźni

1.Hubert Przymusik Rożnowo

2.Jacek Szcześniak Gościejewo

3.Michał Klupczyński Popówko

Strzały na bramkę

1.Marek Grześ – Wiesław Nowak Parkowo

2.Błażej Jastrząbek – Adrian Piątek Objezierze

3.Łukasz Klupczyński – Jarosław Warguła Popówko

Przeciąganie liny

1.Gościejewo

2.Nowołoskoniec

3.Popówko

Drużynowy sukces odnotowała reprezentacja Gościejewa odbierając z rąk Henryka Schillera puchar ufundowany przez Ministra Stanisława Steca.

Kolejne miejsca w punktacji zespołowej zajęły: Objezierze, Rożnowo, Parkowo, Nowołoskoniec, Popówko, Pacholewo.

Należy podkreślić, że impreza doszła do skutku dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy Rożnovii (Przemyslaw Gronostaj, Przemysław Stachowiak, Grzegorz Przymusik) oraz dyrekcji i nauczycieli rożnowieckiej szkoły z Panią Dorotą Stypułą na czele.

Pomoc swą okazali też Firma CYRULIK Uścikowo, ZIBIDON Rożnowo, TOMEX Kowanówko, EDANO Uścikowo, EMAG Rogoźno, LOK Oborniki, OCS Oborniki, Jan Kalicki, Zbigniew Wyrembek, Robert Flajszer, Tadeusz Ratajczak, Czesław Pytlak, Róża Budziło, Grażyna Nochowicz, Karina Przybył i Przemysław Cebulski.

Podobne artykuły