Prace na małym moście idą zgodnie z planem

Prace na małym moście idą zgodnie z planem

OBORNIKI. Oborniki obiegła plotka, jakoby remont małego mostu miał potrwać do końca października. Nic bardziej mylnego. Wszelkie prace związane z remontem małego mostu przebiegają zgodnie z planem.

Aktualnie zakończono malowanie konstrukcji mostu, a następny etap obejmuje zabezpieczenia antykorozyjne. Budowa całego rusztowania została ukończona, co umożliwiło wejście na plac budowy większej ilości pracowników i skuteczne oczyszczanie oraz piaskowanie elementów pomiędzy podporami, węzłami i konstrukcjami pod mostem.

Zgodnie z harmonogramem oczyszczono oraz przygotowano do oceny eksperta profesora Arkadiusza Madaja połowę węzłów pod nawierzchnią mostu. Wstępna ocena wskazuje na konieczność częściowego wzmocnienia połączeń węzłowych.

Na podstawie opinii ekspertów holenderski wykonawca rozpocznie produkcję płyt kompozytowych, które zostaną zastosowane jako nowa nawierzchnia.
Od poniedziałku planowane jest piaskowanie oraz malowanie drugiej strony kratownicy. Rozpocznie się też rozbiórka chodnika oraz piaskowanie konstrukcji dolnej. Później zostanie ułożona nowa nawierzchnia chodnika wraz z montażem balustrady.

Tempo prac jest bardzo dobre i nie ma żadnych opóźnień w realizacji. Nie znaczy to, że wszystko odbywa się bez problemów. Pod koniec tygodnia silny podmuch wiatru przeniósł plandekę osłaniającą jedną część mostu na drugą.

Skarżą się piesi, iż rowerzyści jadący chodnikiem mostu jadą zbyt prędko, co nie poprawia bezpieczeństwa. Zapadła więc decyzja ustawienia na przeprawie specjalnych bramek wyhamowujących tych, którzy nadmiernie się spieszą.

Poprawiła się i to zdecydowanie sytuacja na jedenastce. Część kierowców znalazła sobie objazdy, część przesiadła się na jednoślady, a wielu kierowców ciężarówek zrezygnowało z przejazdu przez Oborniki wybierając trasy okrężne, ale bez korków.

Cud się więc stał i w miniony poniedziałek można było przejechać z Kowanówka do centrum Obornik bez zatrzymywania. Takie momenty trafiały się częściej, co znaczy, że mimo remontu mostu można jakoś przeżyć.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.