Pewna wygrana szczypiornistów Sparty

OBORNIKI. Piłkarze ręczni Sparty Oborniki pewnie pokonali w swej hali Obornickiego Centrum Sportu piłkarzy Gwardii Koszalin. Tylko w I połowie goście stanowili równorzędnego przeciwnika. Druga połowa meczu to wyraźna przewaga naszej drużyny.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 1:0 dla Gwardii Koszalin. Wyrównał w 1 minucie Dawid Przysiek. W 4 min. meczu goście prowadzili 3:1 w 6 min. 5:3. W 10 min. gola zdobywa Leszek Mikołajczak i jest remis 5:5. W 14 minucie drużyna przyjezdna prowadzi 7:5. W 18 minucie bramkę z rzutu karnego zdobywa Dawid Przysiek i doprowadza stan meczu do remisu 8:8. W 19 min. bramkę rzuca Lukasz Stefanski i wyprowadza Spartę Oborniki na prowadzenie. Jest 9:8 dla gospodarzy.

W 26 minucie jest remis po 12. W 27 min. meczu gola zdobywa Dawid Przysiek. Sparta Oborniki prowadzi w meczu 13:12. W 29 min. jest wynik 15:14 dla miejscowych i takim wynikiem kończy się I połowa meczu.

Druga połowa meczu rozpoczyna się mocnym akcentem. Mieszko Kaczor zdobywa gola ze skrzydła i jest 16:14 dla Sparty Oborniki. W 35 min. bramkę rzuca Tomasz Witaszak (stan meczu 19:15 dla gospodarzy). W 37 min. Lukasz Cieśla strzela bramkę i jest wówczas wynik 20:15 dla naszej drużyny. W 41 min. meczu jest wynik 22:18 a w 45 min.

23:19 dla Sparty Oborniki. W 50 min. Bartosz Kuczyński zdobywa gola i jest wynik 29:21. W 57 min. meczu po bramce zdobytej przez Dawida Przysieka wynik meczu wynosi 33:23 dla gospodarzy. W 58 minucie gola rzuca Lukasz Piaścik i jest 36:23. W 59 min. Piotr Stasiuk z Gwardii Koszalin zmniejsza porażkę swej drużyny do stanu 36:24.

Pod koniec meczu, bramkę zdobywa Tomasz Witaszak i ustala wynik spotkania na 37:24 dla Sparty Oborniki.

Bramki dla Sparty Oborniki zdobyli: Dawid Przysiek – 10, Łukasz Stefański – 9, Tomasz Witaszak – 4, Bartosz Kuczyński – 4, Łukasz Cieśla – 4, Mieszko Kaczor – 4, Leszek Mikołajczak – 1 i Lukasz Piaścik – 1.

Sparta – Gwardia Koszalin 37:24

KKKF Zukowo – Tęcza Kościan 20:43

Grunwald Poznan – AZS Z.Góra 27:36

SMS Gdańsk – Techtrans Elbląg 25:37

Sokół Kośc. – Gwardia Opole 23:26