Paweł Bździak na czele

POWIAT OBORNICKI. Liga Polskich Rodzin (LPR) była niewątpliwie najbardziej nieobecną partią w całym powiecie obornickim. Tak przynajmniej było aż do 15 stycznia tego roku.

Wówczas to oficjalnie powołano do działania obornickie koło, jednocześnie powstało koło w Ryczywole a obecnie tworzona jest struktura partii w Rogoźnie. W ten sposób można więc mówić już o zasięgu powiatowym.

W skład władz koła weszli prezes Paweł Bździak – nauczyciel z obornickiego Liceum Ogólnokształcącego, Andrzej Nowak z Rogoźna i Franciszek Skrzypek z Ryczywolu. Ponadto Krystyna Lewandowska, Ireneusz Mejnert i wreszcie Mariusz Nowak ze Skrzetusza.

O ile koła terenowe są mniej liczne, to obornickie zrzesza już kilkanaście osób a jego członkowie liczą na to, że jest też wielu sympatyków. LPR powstał w naszym powiecie właśnie teraz między innymi z powodu zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz referendum w sprawie unijnej konstytucji. Liczy na współprace z PiS-em (o ile uda się ustalić, który z dwóch pisów naszego powiatu jest legalniejszy), bo jest to partia najbliższa im ideowo. Nie wyklucza również współpracy z PSL- em darząc wielką estymą starostę Kazimierza Zielińskiego mocno kojarzonego właśnie z tą partią.

Podczas rozmowy Paweł Bździak nie chciał wymieniać innych bliskich mu ideowo osób czy ugrupowań oznajmiając, że zawsze on i jego partia są gotowe do współpracy ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Cel jaki sobie wyznaczyła obornicka LPR to najogólniej mrowiąc – ochrona i propagowanie wartości związanych z rozwojem człowieka i myślenie o człowieku ze szczególnym uwzględnieniem rodziny. Chce też prowokować dyskusję na temat konstytucji, która w jego mniemaniu, w swym obecnym kształcie zagraża suwerenności naszej ojczyzny.

To ostanie obliguje członków LPR do udziału w planowanych akcjach o zakresie ogólnowojewódzkim. Zapytany o marzenie lider Bździak odparł -własna siedziba, która mogłaby być miejscem kontaktowym członków Ligi z jej zwolennikami.

Kiedy się to marzenie spełni jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że powstanie koła LPR może choć odrobinę ożywi drzemiącą od dawna w powiecie prawicę.

Podobne artykuły