Pan Przemysław z Kowanowa – to nie jest kraj dla niego

Pan Przemysław z Kowanowa – to nie jest kraj dla niego


KOWANOWO. Pan Przemysław z Kowanowa ma poważne nadciśnienie. Jego zwykłe ciśnienie tętnicze po porannych lekach i tak przekracza w południe 200/140 mm/Hg. Ma problemy z dusznością, rwącym się oddechem, często boli go głowa.

Powinien go zbadać specjalista lekarz hipertensjolog zajmujący się szczegółową diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego. Powinien, owszem, ale nie zbada, bo to bajka.

Pan Przemysław żyje w realiach powiatu obornickiego, więc nie dla niego specjaliści i nowoczesne leczenie. Chce jeszcze trochę pożyć, nikt go do pracy przyjąć nie chce, bo ma zalecenie pracy lekkiej i bezstresowej. Stara się więc o rentę, tej jednak uzyskać nie może.

ZUS przysłał mu w kwietniu pismo wzywające do przedstawienie aktualnego badania kardiologicznego, dając mu na tę czynność dwa tygodnie. Pan Przemysław udał się natychmiast do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, a potem umówił wizytę u kardiologa na najbliższy termin, który przypadł na 16 grudnia.

Mógłby pójść od ręki prywatnie, ale skoro nie ma pracy, to go nie stać. Skarżył się, że system i rządzący zrobili z niego nędzarza. Był już nawet u posłanki, która przyjęła go w swoim obornickim biurze, wysłuchała i kazała czekać.

Tak więc czeka pan Przemysław, a tygodnie mijają. Żona pana Przemysława pytała naszą redakcję, jak mają żyć i jak długo żyć się uda jej mężowi w tych realiach.

Wyjaśniliśmy jej, że to nie jest kraj dla ludzi chorych i biednych jednocześnie. Pocieszyliśmy też, że już niedługo obornicki szpital otworzy elegancką kostnicę z solidnym prosektorium i godnymi warunkami dla rodziny, gdzie się niejedno wyjaśni.

Czy takiego jednak pocieszenia oczekiwała?


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.