Oborniczanie będą hospitalizowani na terenie targów poznańskich?

Oborniczanie będą hospitalizowani na terenie targów poznańskich?

ZIEMIA OBORNICKA. Poznań zaproponował wojewodzie wielkopolskiemu utworzenie szpitala polowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mogłoby tam powstać miejsce na ok. 500 łóżek dla chorych. Przewożony by tam chorych głównie spoza miasta, więc także z Ziemi Obornickiej. Decyzja w tej sprawie zależy jednak od wojewody, który ma odpowiednie kompetencje w zakresie tworzenia tego typu miejsc.

Jak przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, miasto porozumiało się z dyrekcją jednego z hoteli w mieście w zakresie utworzenia tam tzw. „izolatorium”. Będą tam zapewnione miejsca dla leczenia chorych zakażonych koronawirusem, którzy są w dobrym stanie.

Działanie ma na celu odciążenie szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej, w którym mają być hospitalizowane osoby najbardziej wymagających opieki lekarskiej. Zdaniem prezydenta Poznania, należy przygotowywać się na najróżniejsze scenariusze, w tym także te, zakładające wzrost zachorowań i liczby osób wymagających opieki. Jak przyznał, nawet jeśli okaże się to działania na wyrost nie nie będzie potrzeby uruchamiania szpitala polowego, to lepiej być przygotowanym wcześniej niż robić to na ostatnią chwilę, gdy nagle okaże się to konieczne.

Podobne artykuły