O zdrowiu i bezpieczeństwie w Jagiellonce

O zdrowiu i bezpieczeństwie w Jagiellonce

OBORNIKI. Co pewien czas relacjonujemy którą z licznych aktywności seniorów z Klubu Senior+. Tym razem pozwolimy sobie odwiedzić kolejny z klubów, jakim jest Dzienny Dom Senior Plus Jagiellonka w Obornikach.

Jego rezydenci dowiedzieli się właśnie, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, dlaczego czasem to detale ważą o ich bezpieczeństwie oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia. Seniorów odwiedziła policjantka Barbara Stańko, która zwracała im szczególną uwagę na dokładne zamykanie drzwi i okien, zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów, na zabezpieczanie mieszkań przed niechcianymi gośćmi, zorganizowanie opieki nad lokalem podczas nieobecności.

Te drobne, acz bardzo istotne kwestie mogą zaważyć o bezpieczeństwie i ich majątku.

Usłyszeli też o tym, że trzeba zawsze pamiętać o profilaktycznych badaniach, w których nierzadko uczestniczą członkowie klubu. Jak seniorzy sami zapewniali: Przesympatyczna Agnieszka Fischbach bezboleśnie i błyskawicznie wykonała nam pobranie krwi oraz pomiary ciśnienia, wzrostu, wagi i obwodu w pasie, a wszystko w ramach programu badania 40+.

W Jagiellonce odbyło się też spotkanie z serii „Co kryją Twoje piersi?” zorganizowane i przeprowadzone przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Obornikach Monikę Osak i Agatę Kulkę, przy udziale eksperta – pielęgniarki położnej Magdaleny Gramzy. Niezwykle ważne były warsztaty poruszające temat profilaktyki nowotworów piersi, zagadnienia związane z regularnym samobadaniem. W trakcie warsztatów seniorki ćwiczyły na fantomie i otrzymały ulotki profilaktyczne z instrukcją samobadania.

W Jagiellonce po raz kolejny odbyły się też warsztaty udzielania pierwszej pomocy, zorganizowane przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Instruktor, Rafał Martynek, w bardzo zrozumiały sposób wytłumaczył seniorom zasady działania defibrylatora, poszczególnych etapów RKO, ułożenia w pozycji bezpiecznej bocznej, a Jagiellończycy z kolei mieli okazję przećwiczyć je na fantomie.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.