PARKOWO. W Parkowie trwają intensywne prace przy budowie drugiego toru na linii kolejowej z Poznania do Piły i Kołobrzegu. Na miejscu widać już zarys nowego peronu, a teren wzdłuż torowiska jest wyrównywany pod dalsze roboty torowe. Przygotowywane jest podłoże pod ułożenie torów oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.
Inwestycja stanowi kontynuację i uzupełnienie wcześniejszej modernizacji całej trasy Poznań – Piła, zakończonej w 2019 roku. Dzięki nowym pracom skróci się czas przejazdu, poprawi standard obsługi pasażerów, a na trasie będzie mogło kursować więcej pociągów, które będą się mijać właśnie w Parkowie.
W ramach projektu w Parkowie powstanie nowoczesny peron z wiatami, oświetleniem oraz udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Niestety, w obecnym zakresie inwestycji nie przewidziano środków na remont budynku stacyjnego, który pozostanie w dotychczasowym stanie.
Zadanie realizuje firma PORR S.A. na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zakończenie prac planowane jest na połowę przyszłego roku.























