Kolejny etap prac na małym moście

Kolejny etap prac na małym moście

OBORNIKI. Czytelnicy pytają, my sprawdzamy i odpowiadamy. Prace remontowe na małym moście przebiegają wciąż zgodnie z planem. Mija kolejny tydzień, a postęp robót idzie pełną parą, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich.

Zakończono już roboty związane z piaskowaniem i matowieniem kratownicy mostu. Trwa nakładanie warstwy antykorozyjnej oraz farby wysokocynkowej, co zapewni długotrwałą ochronę mostu.

Na całym obiekcie zamontowano rusztowania, w tym także na podporze mostu (filary na rzece), która została wypiaskowana i przygotowana do dalszych prac.
Po uzupełnieniu ubytków podpory przeprowadzony zostanie zabieg hydrofobizacji, co zabezpieczy ją przed wilgocią.

Wyczyszczono i wypiaskowano węzły pod pokładem górnym na połowie mostu. Eksperci oceniają, że niektóre elementy wymagają naprawy i wzmocnienia, co zostanie wkrótce zrealizowane.

Pojawił się niewielki problem z gazociągiem podwieszonym pod mostem: Jego właściciel, Polska Spółka Gazownictwa, planuje odłączenie i zabezpieczenie gazociągu, co jest konieczne ze względu na jego zły stan techniczny.

Zaraz po zakończeniu nakładania warstwy antykorozyjnej na górnej części kratownicy, wyłączony z ruchu chodnik zostanie rozebrany. Konstrukcja mostu zostanie dokładnie oczyszczona i zabezpieczona, a następnie zostanie zamontowana docelowo nawierzchnia kompozytowa chodnika.

Po zakończeniu prac na jednej stronie mostu, pracownicy przeniosą się na drugą stronę, aby wykonać te same zadania.

Warto też wiedzieć, że w minionym tygodniu została już zamówiona płyta pomostowa, która będzie stanowiła warstwę jezdną mostu.

Korki się na obornickich ulicach wyraźnie skróciły, choć są godziny, w których trzeba dłużej postać. W czasie upałów jest to szczególnie uciążliwe ze względu na zwiększoną ilość spalin stojących pojazdów. Na domiar na początku tygodnia kolejny raz uległy awarii rogatki w ciągu ulicy Łukowskiej, co wydłużyło przejazd tą ulicą o dodatkowe pół godziny. Kto mógł przesiadł się na jednoślad, aby w korkach nie stać. Przykładem może być obornickie starostwo. Do rozpoczęcia remontu mostu stały tam na parkingu przed budynkiem raptem maksymalnie dwa rowery, dzisiaj nie wystarcza „spirali” do ich ustawiania.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.