GO na zdrowie na obornickim Rynku

GO na zdrowie na obornickim Rynku

OBORNIKI. Na obornickim Rynku miała miejsce wyjątkowo udany piknik profilaktyczny pod nazwą „GO na zdrowie”, której głównym organizatorem i pomysłodawcą byli pracownicy Biura Spraw Społecznych urzędu miejskiego w Obornikach , z niezawodnym Błażejem Matczukiem na czele.

Pomysł okazał się wyjątkowo trafiony, gdyż zebranie w jednym miejscu tak wielu przedstawicieli firm dbających o zdrowie mieszkańców Obornik zorganizowano po raz pierwszy.

Poza stoiskiem wspomnianej już wcześniej GKRPA promującej zdrowy i trzeźwy styl życia było stoisko laboratorium medycznego Labplus, gdzie można było zbadać sobie ciśnienie, zrobić analizę krwi. Na stoisku Lasów Państwowych zapoznawano z rozpoznawaniem gatunków grzybów, co w czasie zbliżającego się sezonu grzybobrań może okazać się bardzo ważne. Rabbuni uczyło, jak pielęgnować obłożnie chorego.

Pielęgniarki udzielały rad i odpowiadały na pytania dotyczące zdrowia i profilaktyki. Można było zbadać słuch i zrobić próbę wątrobową. Wśród stanowisk znalazło się także stoisko Activlab z polecanymi w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na składniki odżywcze w przypadku niedożywienia, osłabienia lub wyniszczenia organizmu związanego z przebiegiem chorób. Aplaga promowała zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu i na wodzie rozdając m.in. mapki z zaznaczonymi turystycznymi atrakcjami Wielkopolski.

W artykule nie sposób wymienić i opisać wszystkich możliwości związanych ze zdrowiem i profilaktyką, jakie oferował ten dzień. Dość wspomnieć, że zadowoleni i brawa dla pomysłodawców i organizatorów słychać było na każdym kroku. Często padały zdania typu – świetny pomysł, bo nigdy bym w tak krótkim czasie nie zrobiła (zrobił) tylu badań w tak krótkim czasie. I to za darmo.

Członkowie GKRPA promowali zdrowy i trzeźwy styl życia podczas spotkań z mieszkańcami na obornickich Żwirkach. I tym razem w konkursie „Postaw na zdrowie” udział wzięło wielu oborniczan. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były losowanymi upominkami. Jak często bywa towarzyszyli im pracownicy policji, których zakres obowiązków częściowo pokrywa się z zadaniami Komisji.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.