Futsal Oborniki pokonał rywali z Gdańska

OBORNIKI. Po dwóch porażkach z rzędu, piłkarze nożni KS Futsal Oborniki podejmowali w sobotę u siebie drugą w tabeli drużynę Akademików z Gdańska.
Rywal oborniczan to bardzo doświadczony zespół, który w poprzednim sezonie grał w ekstraklasie futsalu. Podopieczni Mikołaja Wicbergera chcieli jednak koniecznie wygrać i przerwać złą passę porażek. Niestety początek spotkania w wykonaniu drużyny z Obornik nie należał do najlepszych, dlatego goście w 17 minucie objęli prowadzenie. Gospodarze do końca pierwszej połowy nie potrafili wyrównać i to goście prowadzili do przerwy 1:0.
W drugiej połowie KS Futsal Oborniki zagrał bardzo ambitnie i w 28 minucie meczu Mariusz Sawicki zdobył wyrównującą bramkę. W 35 minucie meczu kapitan Mikołaj Wicberger pokonał bramkarza przyjezdnych i KS Futsal prowadził w tym spotkaniu 2:1. Bardzo emocjonująca była końcówka meczu, kiedy to goście wycofali bramkarza i grali w przewadze jednego zawodnika. Oborniczanie jednak do końca mądrze się bronili i pokonali rywali z Gdańska 2:1.
Po 9 kolejkach spotkań drużyna z Obornik z dorobkiem 17 pkt zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi futsalu, a swój kolejny mecz rozegra 14 grudnia, kiedy to podejmować będzie czwartą drużynę w tabeli TAF Toruń.

Podobne artykuły