Droga Kowalewko Wargowo. Rusza przebudowa

Droga Kowalewko Wargowo. Rusza przebudowa

POWIAT OBORNICKI. Niebawem rusza w powiecie obornickim inwestycja o wartości ponad 21 mln zł. To droga Kowalewko Wargowo.

Jej wykonawcą jest firma NDI Energy z Dąbrowy. W starostwie podpisano umowę dotyczącą prac realizowanych na odcinku, na którym zostaną przebudowane skrzyżowania w Kowalewku i Wargowie na ronda.

Zostanie też rozbudowana jezdnia, która posiadać będzie kanalizację deszczową z urządzeniami podczyszczającymi wody opadowe i roztopowe.

Inwestycja obejmie również rozbudowę wlotów skrzyżowań, budowę nowych ścieżek rowerowych, pieszo-rowerowych czy nowych zatok autobusowych oraz rozbudowę oświetlenia drogowego.

Podczas podpisania umowy przez starostę Kotecką i wicestarostę Cyranka z wykonawcą zadania, obecni byli również wojewoda Zieliński, burmistrz Szrama oraz przewodniczący rady miejskiej Drewicz.

Realizacja tej bardzo ważnej dla mieszkańców, ale i niezwykle kosztownej inwestycji, nie byłaby bowiem możliwa, gdyby nie środki uzyskane przez samorząd powiatowy.

Pieniądze uzyskano z rządowego programu Polski Ład (prawie 16 mln zł) oraz dotacji przekazanej przez gminę Oborniki (prawie 3 mln zł).

Do tej beczki pełnej miodu wpadło niestety też kilka łyżek dziegciu.

Gdy władze gminy Oborniki zdecydowały się przekazać 2,7 miliona wsparcie, radni powiatu byli za jej przyjęciem, a jedynie radny Andrzej Okpisz tej darowizny nie poparł. Dlaczego nie chciał wesprzeć powiatu, którego jest radnym, tego nie wiadomo.

Nie wiadomo też, dlaczego radny Wiesław Bartkowiak razem ze wspomnianym Andrzejem Okpiszem nie chcieli poprzeć swoimi głosami budżetu gwarantującego przebudowę drogi Wargowo-Kowalewko.

Wiadomo natomiast, że reszta radnych zdecydowanie popiera tę inwestycję, której finał został zapisany na maj 2024 roku.

O narzekaniach na stan nawierzchni szosy pisaliśmy wielokrotnie, na przykład w 2021 roku w artykule: Fatalny stan drogi Wargowo Kowalewko. Brakuje pieniędzy.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.