Dlaczego wciąż nie ma dworca na stacji Oborniki Miasto?

Dlaczego wciąż nie ma dworca na stacji Oborniki Miasto?

OBORNIKI. O tym, że wciąż nie ma dworca na stacji kolejowej Oborniki Miasto już pisaliśmy. Szczególnie uciążliwy dla pasażerów jest brak poczekalni. Wiaty na peronach są małe i gdy więcej osób oczekuje na pociąg, trudno się w nich schronić przed deszczem. Zimą nie ma żadnego schronienia przed mrozem.

Oczekując na pociąg, można się co prawda schować na pobliskim dworcu autobusowym, ale jest do niego stosunkowo daleko. Na dodatek spiesząc się z dworca autobusowego na kolejowy, trzeba przejść przez tory przed nadjeżdżającym pociągiem.

Dlaczego jeden dworzec jest, a drugiego nie ma? Gdy dworzec przesiadkowy powstawał na razie jako projekt, Polskie Koleje Państwowe projektowały obok dworzec kolejowy z poczekalnią, toaletą i małą gastronomią lub handlem.

Władze Obornik uzgodniły wówczas, że znajdujące się od siebie o zaledwie kilkadziesiąt metrów obiekty będą miały części wspólne, których nie ma sensu dublować.

Kiedy ruszyły prace budowlane, PKP przysłała wizualizacje nowego obornickiego dworca. Gdy dworzec przesiadkowy dla autobusów był już gotowy, dyrekcja PKP zawiadomiła, że „na górze” zadecydowano o budowie drugiego toru w Obornikach. To wykluczyło budowę dworca, gdyż przeszkadzałby przy pracach torowych.

Burmistrz Szrama jest w ciągłym kontakcie z inżynierami projektującymi drugi tor. Sam projekt jest już gotów i czeka na wydanie odpowiednich pozwoleń i finansowanie. Ma to nastąpić niebawem.

W miejscu przyszłego dworca wybudowano już zejście z peronu od strony dworca przesiadkowego. Kiedy ruszy budowa dworca kolejowego, PKP na razie nie informują.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.