Cierpienia za 50 złotych

OBORNIKI. Niedawno Obornikami i okolicą wstrząsnęła sprawa napadu na samotnie mieszkającą mieszkankę Kowanówka. W miniony poniedziałek podobna historia przydarzyła się mieszkance Obornik.

Starsza pani mieszka samotnie w jednorodzinnym domku. Ma od dawna poważne problemy zdrowotne i nie powinna się niczym denerwować. Sprawca napaści wszedł do jej domu przez okno od piwnicy. Długo męczył kobietę żądając pieniędzy. W końcu uciekł po zrabowaniu jej 50 złotych.

Zmaltretowaną i pokrwawioną kobietę trzeba było odwieźć do szpitala. Policja zabezpieczyła liczne ślady, które będą dowodem w sprawie po zatrzymaniu bandyty. Jego podobiznę udało się dość dokładnie odtworzyć.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli go widzieć lub cokolwiek wiedzą o sprawie, również anonimowo. Jeżeli ktoś nie zechce rozmawiać z policją, nasza redakcja może pośredniczyć w przekazaniu informacji mogących doprowadzić do ujęcia sprawcy brutalnej napaści.

Na miejscu będzie też gorący apel, aby sąsiedzi mieli na oku samotnie mieszkające kobiety i ludzi starszych, będących łatwym obiektem rozboju.

Zgodnie z danymi przekazanymi nam przez policję, sprawca brutalnego napadu na staruszkę w Obornikach ma 20 lat, wzrost około 180 cm, szczupłą budowę ciała, krótkie włosy czesane na bok, jest ciemnym blondynem lub szatynem; ma małe i wąskie oczy, prosty nos, wąskie usta i przylegające uszy. Ubrany był w brązową skórzaną kurtkę, czarne welurowe lub struksowe spodnie, ciemnozielone buty z nubuku lub zamszu.

Każdy, kto może pomóc, jest proszony o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Obornikach.

Podobne artykuły