BOGDANOWO. W Bogdanowie odbył się V Art Music Festival. Jeżeli dodamy, że na czele organizacji imprezy stanął jej twórca, człowiek lokomotywa, fontanna pomysłów i niestrudzony sołtys Bogdanowa, Mariusz Kozłowski, to od początku było wiadomo, że będzie na bogato, intensywnie, z perełką i doskonale w sferze organizacyjnej i artystycznej.
Stosunkowo niewielka wieś rozrosła się tego dnia do rozmiarów metropolii, gości nie brakowało jak i tych, którzy ich mieli bawić.
Było sportowo. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, które trenują na co dzień boks w bogdanowskim ośrodku kultury pod okiem swojego trenera Przemysława Kubiaka.
Było nostalgicznie i motoryzacyjne, bowiem Bogdanowo odwiedziły stare pojazdy biorące udział w 50. Poznańskim Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Część z nich zahaczyło o Oborniki i stanęło w Bogdanowie, by cieszyć oko i przywoływać dawne wspomnienia. Najstarszym pojazdem był Ford T z 1914, innym oryginałem Moskwicz z lat 50. oraz nieco młodsza Warszawa M 20. Zaroiło się od maluchów i Volkswagenów, które parę dekad temu były marzeniem tak wielu a teraz są pojazdami z myszką.

Na scenie także się działo. Wystąpiły tam Folklorystyczni Chludowianie, Bushra Oriental Dance Group z pięknymi dziewczętami tańczącymi w niemniej pięknych orientalnych zwiewnych strojach.
Zagrała Orkiestra Dęta Chodzieskiego Domu Kultury oraz Lwówecka Orkiestra Dęta przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lwówku. Wreszcie pojawili się Liber i Ina, których zapewne przedstawiać nikomu nie trzeba.
Nieco w głębi boiska Nadwarciańska Kolej Drezynowa ułożyła tor, po którym jeździła elektryczna mini kolejka. Zawiadowcą był sam prezes Krzysztof Springer, który dbał o to, aby każde z dzieci mogło odbyć krótką podróż, a dzieci było mnóstwo. Nietąpliwą atrakcją był wóz strażacki ze wszystkimi akcesoriami, w tym budzącym ogromną radość u najmłodszych urządzeniem do robienia mgły wodnej. Nieco starsi podziwiali motocykle, które przybyły do Bogdanowa z paradą.
Wśród wszelkich atrakcji był punkt, który łapał za serce. Została zorganizowana aukcja ze zbiórką pieniędzy na leczenie małego chłopca, który na rękach mamy trwał dzielnie na stoisku.

Dzieci bawiły się na dmuchańcach, które dostarczyła firma Active Sport, a Koło Żołnierzy Rezerwy Wiarus prezentowało broń i inne militaria. Organizatorzy pod batutą Mariusza Kozłowskiego, a szczególnie Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka, zadbali o część cateringową, nikt więc nie wyszedł z imprezy głodny lub spragniony.
Wśród gości bogdanowskiej imprezy nie mogło zabraknąć burmistrza Tomasza Szramy, który nie tylko się bawił i podziwiał, ale co pewien czas „coś komuś” załatwiał, pytając tradycyjne: W czym mogę pomóc? W Bogdanowie doskonale bawili się mieszkańcy wsi jak i liczni goście.
Wszelkie obawy o brak miejsc na parkingach szybko się rozwiały dzięki dobrej akcji „parkingowych”. Pomieściły się więc autobusy jak i samochody osobowe.
Wszystkim, którzy wsparli imprezę sołtys Mariusz Kozłowski serdecznie dziękował, a na liście dobroczyńców byli: Fundacja Bank Pekao S.A., bo dzięki otrzymanej kwocie 7500 zł w ramach Programu Grantowego Wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich 2023 mogliśmy częściowo sfinansować występ Gwiazdy Wieczoru – Libera oraz zadbać o nagłośnienie, Gmina Oborniki z burmistrzem Tomaszem Szramą – bo dzięki dofinansowaniu zapewniliśmy ciepły posiłek dla występujących artystów, LGD Kraina Trzech Rzek – bo można było sfinansować podesty sceniczne dzięki wsparciu projektu, to był strzał w 10 i zdążyły dotrzeć na Festiwal. Mariusz Kozłowski wymienił też firmy: BGR Deweloper Sp. z o.o., DPMSolid Limited Spółka Komandytowa, Grandfol Daria Dzierzkiewicz, Apack Sp. z o.o., GS Oborniki i OOK Oborniki.
Na koniec zapewnił: To dzięki waszemu wkładowi i wysiłkowi odbył się ten dzisiejszy festiwal i zaprosił na kolejny już za rok.