20 milionów dla bezdomnych

ROŻNOWICE. Pod koniec grudnia Wielkopolskiemu Centrum Pomocy Bliźnim przyznano dotację w kwocie 20,4 miliona złotych. Jest to rekordowa kwota, jaką kiedykolwiek przeznaczono na tego typu działalność. Warunkiem konsumpcji tych środków było pozyskanie odpowiedniego partnera.

Rożnowicki Markot z placówkami w Łodzi koło Stęszewa i Pile, znalazł dwóch. Najciekawsze elementy szczegółowego programu przeciwdziałania bezdomności i wychodzenia ze społecznego odrzucenia zostaną włączony do polityki socjalnej państwa. Projekt długo czekał w kolejce po środki aż w końcu wygrał. Miedzy innymi dlatego, że jego autorzy sięgnęli po środki pozwalające rozwiązywać problemy kompleksowo i na dużą skale.

Rozmawiano o tym podczas spotkanie partnerskiego w Rożnowicach z takimi instytucjami jak Fundacja Równych szans – walcząca o pracę dla osób niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Światowid zrzeszające przedsiębiorców działających na rzecz bezrobotnych, Monar Marianówek, Instytut Psychologii UAM i inne.

Na spotkaniu nie zabrakło gospodarza regionu burmistrza B. Janusa. Celem narady była próba zjednoczenia wysiłków i przetestowania wypracowanego systemu. Szybkich efektów na razie nie należy się spodziewać, nie mniej tak wielka kwota powinna stać się znaczącym narzędziem w pomocy bliźnim, którzy jej potrzebują a sami nie są w stanie sobie poradzić.

Podobne artykuły