15-lecie wypożyczalni Joannitów

15-lecie wypożyczalni Joannitów

RYCZYWÓŁ. Punkt Wsparcia Socjalnego Joannitów, czyli znana mieszkańcom powiatu wypożyczalnia sprzętu medyczno-rehabilitacyjna świętowała swoje 15-lecie.

Miejsce to prowadzone jest od początku w Ryczywole przez wolontariuszkę Karolinę Zimną. Jak potwierdził Adam Maliński sprzęt wypożyczany jest nie tylko mieszkańcom powiatu obornickiego, ale też wszystkim potrzebującym bez względu ma miejsce zamieszkania.

Joannici wielokrotnie przybywali do Ryczywołu w latach 2008 do 2023 przywożąc dary dla wypożyczalni. Niedawny przyjazd Joannitów na jubileusz był okazją do zwiedzenia zabytków Ryczywołu, takich jak np. kościół św. Mikołaja ufundowany przez Erdmanna v. Sierakowskiego w latach dwudziestych XX wieku.

W dawnym kościele ewangelickim odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w dwóch językach prowadzone przez kapelana Joannitów ks. pastora Michała Makula z Łodzi.

Po nabożeństwie przedstawiciel Joannitów Jorg Rossbach przedstawił historię powstania Stacji Socjalnej w Ryczywole. Następnie wyróżnił odznaką krzyża joannitów wolontariuszy: Karolinę Zimną i Adama Malińskiego.

Po uroczystości religijnej i pamiątkowych zdjęciach przed neogotyckim kościołem goście udali się do szkoły podstawowej, gdzie kontynuowano uroczystości rocznicowe.

Oprócz Jorga Rossbacha głos zabrali Christian v. Sierakowski jako inicjator powstania Stacji Joannitów, były wójt Ryczywołu Jerzy Gacek, który przypomniał bardzo bolesną historię relacji polsko-niemieckich na przykładzie swojej rodziny.

Zastępca obecnego wójta i zarazem sekretarz urzędu gminy Ewelina Mulka złożyła Joannitom gratulacje i życzenia w imieniu władz samorządowych swojej gminy oraz podziękowania w postaci honorowych dyplomów uznania i czerwonych róż dla Christiana v. Sierakowskiego, Karoliny Zimnej, Juliusa Bardta i Michaeila Adomaitisa. Grażyna Stachowiak w imieniu Wspólnoty Wolontariatu Hospicyjnego „Ludzki Gest” także złożyła podziękowania i życzenia oraz dyplomy.

Późniejsza prezentacja multimedialna przedstawiła wszystkie najważniejsze wydarzenia ze współpracy Joannitów z powiatem obornickim oraz Wspólnotą Wolontariatu Hospicyjnego jak i szpitalem w Obornikach.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.