Wyróżnieni za działalność na rzecz gminy

Wyróżnieni za działalność na rzecz gminy

OBORNIKI. Wyróżnieni za działalność na rzecz gminy Oborniki zostali nagrodzeni przez Tomasza Szramę podczas uroczystej sesji rady miejskiej Wyróżnieniem Honorowym Burmistrza Obornik.

Pierwszym wyróżnionym był nadleśniczy Jacek Szczepanik, którego otwartość i zaangażowanie, zdaniem burmistrza, cieszą się ogromnym uznaniem i szacunkiem, przekraczając swą sławą granice regionu.

Za otwartość i zaangażowanie we współpracę, niosącą konkretne korzyści dla mieszkańców gminy nadał mu Honorowe Wyróżnienie, podkreślając, że wiele cennych przedsięwzięć realizowanych przez Nadleśnictwo Oborniki powstało dzięki jego otwartości i osobistemu zaangażowaniu.

– Jest pan cenionym partnerem w organizacji działań promocyjnych i proekologicznych sławiących obornickie lasy, jak i naszą gminę. Osobiście angażuje się pan w przedsięwzięcia o charakterze społecznym, oddając zarówno swój czas, energię, jak i zawsze otwarte serce. Na szczególne uznanie zasługuje zaś pańska otwartość na współpracę, dzięki której udaje się z sukcesem realizować również projekty inwestycyjne, niosące konkretne korzyści dla mieszkańców naszej gminy. Pana czynna postawa jest doskonałym przykładem społecznego zaangażowania i stanowi wzór do naśladowania.

Kolejną osobą wyróżnioną Honorowym Wyróżnieniem za wyjątkowe zasługi w obszarze propagowania aktywności społecznej wśród młodzieży była najmłodsza i bodaj najbardziej energiczna i pracowita radna rady miejskiej Małgorzata Witek.

Jak powiedział burmistrz: Swoimi działaniami obejmuje pani troską obornicką młodzież, a jednocześnie wspiera pani jej aktywność i ambitne pomysły. Pani wyjątkowe osiągniecia sławią gminę Oborniki. Jest pani koordynatorką działającej z sukcesami w naszym mieście Młodzieżowej Rady Miejskiej, która realizuje zadania na rzecz lokalnej młodzieży. Wiele cennych przedsięwzięć powstało dzięki pani wsparciu, a ich powodzenie jest zasługą osobistego zaangażowania i determinacji. Przekazując młodzieży piękne idee samorządności, dopinguje pani do realizacji ambitnych działań i zabiega, by głos młodych miał znaczenie w podejmowanych decyzjach. Wspiera pani działalność młodzieży w organizacjach społecznych, zachęca do dialogu i wspiera w ubieganiu o środki zewnętrzne. W 2023 roku otrzymała pani nagrodę „Samorządowiec przyjazny młodzieży”, znajdując się tym samym w prestiżowej dziesiątce samorządowców z całej Polski, których działalność na rzecz wspierania młodzieży doceniono i wyróżniono. Podjęte przez panią działania przynoszą konkretne korzyści mieszkańcom naszej gminy.

Kolejna młodą osobą wyróżnioną tego dnia był Karol Strzelecki.

Otrzymał Honorowe Wyróżnienie za pasję i zaangażowanie, które cieszą się ogromnym uznaniem i szacunkiem, przekraczając swą sławą granice regionu.
Burmistrz podkreślił, że nadaje wyróżnienie: Za wkład w kształtowanie pamięci historycznej miasta i gminy Oborniki. W Obornikach jest pan znany przede wszystkim jako zaangażowany społecznik, miłośnik lokalnej tradycji i historii. Inicjuje pan wiele przedsięwzięć o charakterze społecznym, oddając zarówno swój czas, energię, jak i zawsze otwarte serce. Godne upamiętnienie przodków, dbałość o mogiły dawnych mieszkańców, zarówno zasłużonych, jak i bezimiennych, bezdomnych i zapomnianych, to tylko niektóre z inicjatyw, które zrealizowano dzięki pana osobistemu zaangażowaniu i determinacji. Pana czynna postawa jest doskonałym przykładem społecznego zaangażowania i stanowi wzór do naśladowania.

Wśród młodych wyróżnionych znalazł się Krzysztof Springer, współtwórca i prezes Nadwarciańskiej Kolei Drezynowej.

Pan Krzysztof nie tylko promuje kolej, ale zaraża zainteresowaniem do pojazdów szynowych oborniczan w różnym wieku, organizując systematycznie spotkania z kolejkami w bibliotece publicznej. Burmistrz Tomasz Szrama przypomniał, że: Jest on organizatorem corocznych wycieczek kolejowych, w tym tych łączących zaprzyjaźnione ze sobą Oborniki z Obornikami Śląskimi.

Pasja krajoznawcza w połączeniu z regionalizmem i zamiłowaniem do kolei daje jego staraniem doskonałe efekty, promując gminę Oborniki daleko poza jej granicami. Organizowane przez Pana Krzysztofa Katarzynki integrują obornicką społeczność, a liczne inicjatywy ją rozwijają.

Honorowe Wyróżnienie burmistrza Obornik było wyróżnieniem należnym Krzysztofowi Springerowi za wielość inicjatyw, za konsekwencję w działaniu i za propagowanie historii kolei w gminie Oborniki.

Ostatnie tego roku Honorowe Wyróżnienie Burmistrza Obornik otrzymał były do niedawna komendant Komendy Powiatowej Policji w Obornikach Wojciech Spychała.

Szrama wręczając mu wyróżnienie powiedział: Pana zaangażowanie, sprawne zarządzanie i otwartość na współpracę wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa wśród społeczeństwa lokalnego.

Wojciech Spychała był komendantem powiatowej policji przez 18 lat. Swymi cennymi działaniami wspierał budowanie współpracy i przyjacielskich relacji policji i samorządu gminy Oborniki. Przez niemal dwie dekady aktywnie zabiegał o realizację kluczowych dla bezpieczeństwa mieszkańców Obornik przedsięwzięć.

Wojciech Spychała inicjował działalność prewencyjną i rozwój policyjnej infrastruktury. Przez lata jego działalności dokonano poważnych inwestycji, realizowano też szereg tak ważnych działań profilaktycznych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i seniorów. W swych działaniach zawsze wsłuchując się w głos mieszkańców, wykazywał się otwartością na współpracę ze społecznością lokalną i instytucjami. W latach swojej działalności był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.