Szpital obornicki: nie dowiózł milionów, bo stracił robotę

Szpital obornicki: nie dowiózł milionów, bo stracił robotę

OBORNIKI. Szpital obornicki jest w trudnej sytuacji. Ma on obecnie już bodaj ósmego zastępcę dyrektora, gdyż poprzedni się wypalili lub znaleźli sobie zajęcie mniej wymagające. Powodem jest z zasady brak pieniędzy i personelu, głównie lekarskiego, co się ze sobą ściśle wiąże.

Która lecznica pieniądze jeszcze ma, ta podkupuje lekarzy tym szpitalom, które ich nie mają i wówczas sytuacja szpitali najbardziej zadłużonych staje się jeszcze trudniejsza. Zdaniem dyrektor obornickiej lecznicy, Małgorzaty Ludzkowskiej, niszczy to system lecznictwa, a szanse przetrwania mają głównie te placówki, które często goszczą któregoś z życzliwych im posłów partii rządzącej. Uważa też, że nawet zmiana ministra lub władzy w ogóle skutków złej polityki szybko, albo i wcale nie zmieni.

Niedługo starosta ogłosi konkurs na dyrektora szpitala i warto trzymać kciuki, aby obecna szefowa go wygrała, bo w szranki z nią może stanąć ktoś z kandydatów wędrujących w nadziei na to stanowisko, a jak na razie nikt się w Obornikach nie sprawdził tak dobrze jak Małgorzata Ludzkowska.

Innym problemem obornickiej lecznicy poza brakiem lekarzy, jest też zła wycena usług wykonywanych przez szpital. Rząd obiecał to zmienić i zwrócić szpitalom choć część utraconych dochodów.

Do Obornik miał przybyć sam minister zdrowia Adam Niedzielski, obiecując przywieźć ze sobą kartonik z dwoma milionami. Niestety, wcześniej wywalili z roboty i kartonik się gdzieś zapodział.

Pieniądze by się przydały, bo szpital ma długi, których sam sobie nie nazbierał, a przysporzyła ich zła polityka finansowa polskiej ochrony zdrowia.

Gdy zapytaliśmy panią dyrektor, czy byłaby skłonna za potencjalnie należne Obornikom dwa miliony „dokupić” nowych lekarzy odparła, że nie, bo takie działanie niewiele ma wspólnego z etyką, a zasady mieć warto i trzeba.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.