Ryczywolskie dożynki

Ryczywolskie dożynki

RYCZYWÓŁ. Ryczywolskie dożynki otworzyła msza święta dziękczynna za plony i o zdrowie dla mieszkańców gminy. Odprawił ją ksiądz proboszcz Grzegorz Mazurkiewicz, a asystowała mu Obornicka Orkiestra Dęta.

Oprócz mieszkańców gminy na dożynkach pojawili się, jak to przed wyborami bywa, także politycy.

Kolejnym etapem był przemarsz ulicami Ryczywołu, kierując się na stadion, gdzie po powitaniu delegacji wieńcowych oraz przeniesieniu z kościoła na stadion samych wieńców, do przybyłych ryczywolan przemówili wójt Henryk Szrama i przewodniczący Rady Gminy Łukasz Krzyśko. Słowa szczególnie serdeczne popłynęły w kierunku rolników, choć znaczna ich część pracowała wciąż w polu, bo na stadionie królowały przede wszystkim najliczniej kobiety oraz oczywiście dzieci.

Tego dnia najważniejsi byli jednak starostowie dożynek, czyli Marietta Głów i Radosław Stroiński.

W ich obecności i przy ich udziale pokazany został tradycyjny obrzęd dożynkowy uświetniony w tym roku przez występ zespołu śpiewaczego Ryczywolanie pod kierunkiem Macieja Galińskiego.

Starostowie przekazali na ręce Henryka Szramy chleb z tegorocznej mąki prosząc, by podzielił go sprawiedliwie.

Następnie rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce zajęło sołectwo Tłukawy, II miejsce sołectwo Radom, a III miejsce sołectwo Skrzetusz. Były brawa i bony pieniężne, które ufundowane zostały przez Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach.

Organizatorzy pamiętali o gościach dożynek częstując ich tradycyjną grochówką strażacką.

Panie z KGW Skrzetuszanki, Tłukawianie oraz KGW Ryczywół nad Flintą serwowały wyśmienite ciasta, dania i napoje, w tym lemoniady w kilku smakach. Gdy goście wysłuchali przemów, nasycili swe apetyty, rozpoczął się koncert. Na scenie pojawiały się kolejno: Obornicka Orkiestra Dęta, Wokalne Trio i grupa SongVibe.

Kto nie słuchał, mógł korzystać z innych atrakcji. Pracownice Urzędu Gminy w Ryczywole, Anna Wyka i Marta Łusiewicz, przygotowały niespodziankę. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska losując na kole fortuny jedno pytanie z pięciu grup tematycznych.

Można było wygrać atrakcyjną nagrodę i popisać się swą wiedzą proekologiczną.
Pracownicy gminnej spółki z Toniszewa, podzielili się swoim organicznym środkiem poprawiającym właściwości gleby o nazwie GREENerektor, pochodzącym z bioodpadów, także z gminy Ryczywół.

Na dzieci czekały dmuchane zamki, gry i zabawy, a na dorosłych bufet i przekąski. Pod wieczór Tomek Mikołajczak poprowadził koncert zespołu Classic, na który oczekiwano bardziej niż na przemawiania i obrzędy, toteż w amfiteatrze zrobiło się ciasno. Część przybyłych siedziała na specjalnie przygotowanych balotach słomy. Część stała.

Wszyscy bawili się wspólnie z zespołem, który zrobił w Ryczywole furorę. Wreszcie ostatnim etapem dożynek była zabawa pod chmurką z DJ się „Zena” i muzyką mechaniczną.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.