Rada nadzorcza udzieliła absolutorium  Tomaszewskiej

Rada nadzorcza udzieliła absolutorium Tomaszewskiej

ROGOŹNO. W spółce Megawat rada nadzorcza udzieliła absolutorium Renacie Tomaszewskiej i bardzo dobrze oceniła jej pracę i wszelkie działania nadzorcze. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził spółce taryfy, a wynegocjowane ceny umożliwiły dalszy rozwój gminnej spółki.

Minął właśnie rok od dnia, gdy Renata Tomaszewska objęła funkcje prezesa rogozińskiej spółki ciepłowniczej Megawat.

Miniony rok był bez wątpienia najgorszym rokiem wszystkich prezesów spółek ciepłowniczych w całej Polsce. Eksplozja cen, braki na rynku paliw i obawy pogorszenia się sytuacji na rynku, ropy, gazu i węgla powodowały ogromny niepokój i wielkie kłopoty konsumentów energii, co przekładało się na pogorszenie kondycji finansowej firm grzewczych.

Megawat przebył jednak ten trudno okres bez większych zawirowań i utrzymał się na rynku. Nie tylko się utrzymał, ale zakończył miniony rok z wynikiem dodatnim, co w dużej mierze uznano za zasługę prezes Renaty Tomaszewskiej.

Pani prezes uzyskała absolutorium, a Rada Nadzorcza bardzo dobrze oceniła jej pracę i wszelkie działania nadzorcze. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził spółce taryfy, a wynegocjowane przez Renatę Tomaszewską ceny umożliwiły dalszy rozwój gminnej spółki.

Megawat zarabia nie tylko na sprzedaży ciepła. Dzierżawi też nadawcom dwie 75-metrowe wieże. Obecnie trwa ich konserwacja, by mogły jeszcze długo służyć spółce jako dodatkowe źródło dochodów.

Prezes poszerza wciąż sieć odbiorców energii cieplnej i obecnie trwają starania o przyłączenie do listy odbiorców sporego budynku lokalnej OSP.

Aby nie uzależnić się li tylko od gazy pani prezes szuka wciąż alternatywnych źródeł energii, takich jak biogaz czy energia z paneli fotowoltaicznych i by nie było zakłóceń w sezonie grzewczym trwają intensywne prace konserwacyjne sieci ciepłowniczych.

Osoby, które znają Renatę Tomaszewską z tego, że jest filologiem i pedagogiem zastanawiają się być może, skąd pani prezes czerpie wiedzę na temat prowadzenia spółki gminnej? Tymczasem ukończyła ona solidna studia menadżerskie, które kwalifikują ja do nowej roli. Rolę te realizuje od roku i to z dużym powodzeniem, o czym najlepiej świadczą wyniki spółki i udzielone jej jednogłośnie absolutorium.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.