Przewodniczący Rady Kowanówka przestępcą?

OBORNIKI, CHODZIEŻ. Wszystko skazuje na to, że przewodniczący rady społecznej szpitala w Kowanówku a przy tym wicemarszałek województwa wielkopolskiego Józef Lewandowski (PSL) zasiądzie na ławie oskarżonych.

Akt oskarżenia przeciwko niemu złożyła w sądzie Prokuratura Rejonowa w Chodzieży. Zarzuca mu przekroczenie uprawnień, polegające na tym, że będąc w 2002 roku wiceburmistrzem Wyrzyska wraz ze swoim szefem a burmistrzem tejże miejscowości Tadeuszem Perlickim przekazali 400 000 złotych firmie P. z zakładu Karnego w Wołowie w formie zaliczki na poczet budowy hali sportowej w Wyrzysku. Firma pieniądze przyjęła i jak na razie zalała jedynie fundamenty. Chociaż hali wciąż nie ma, dowiedzieliśmy się, iż marszałek uważa, że cała ta sprawa jest jedynie polityczną akcją przeciwko niemu. W tej sytuacji nie zamierza zawiesić swej funkcji choćby do wyjaśnienia sprawy.

Marszałek Józef Lewandowski jest w Obornikach znaną postacią i nie jeden raz trafiał na nasze łamy w całkiem pozytywnym świetle. Jednak od momentu odczytania mu aktu oskarżenia będziemy o nim mogli pisać już jedynie jako o Józefie L.

Podobne artykuły