Premier Tusk odwołał oborniczanina Michała Zielińskiego ze stanowiska wojewody

Premier Tusk odwołał oborniczanina Michała Zielińskiego ze stanowiska wojewody

POWIAT OBORNICKI. Michał Zieliński, do 27 grudnia wojewoda wielkopolski, stracił pracę. Na jego miejsce premier Donald Tusk powołał Agatę Sobczyk. Jest ona pierwszą kobietą obejmującą to stanowisko.

Na pożegnanie Zieliński powiedział: 27 grudnia 2023 r. był ostatnim dniem mojej misji dla Ojczyzny i dla Wielkopolski na stanowisku Wojewody Wielkopolskiego. Dziękuję każdemu, z kim przez blisko trzy lata miałem zaszczyt budować lepszą przyszłość Wielkopolski i Wielkopolan.

Agata Sobczyk jest z ugrupowania Szymona Hołowni. W jesiennych wyborach do sejmu nie zdobyła mandatu poselskiego. Po objęciu stanowiska podkreśliła, że przekazanie urzędu przez Michała Zielińskiego odbyło się w bardzo sympatycznych i przyjaznych okolicznościach. – Przekazanie stanowiska było dyplomatyczne i przyjazne. Przekazaliśmy sobie najważniejsze sprawy. Dziś mam dzień spot-kań z dyrektorami wydziałów, pracownikami gabinetu wojewody i osobami w urzędzie – powiedziała podczas rozmowy w pierwszy dzień urzędowania.

Z kolei Zieliński skomentował: Moja praca dla Wielkopolski przypadła na czas, który okazał się wielkim wyzwaniem, nie tylko dla naszego regionu, ale i dla Polski. Każdemu kryzysowi sprostaliśmy, zapewniając bezpieczeństwo Wielkopolanom. Pomimo tak wielu wyzwań udało nam się wspólnie zmienić oblicze Wielkopolski i poprawić codzienność Wielkopolan. Inwestycje w lokalne społeczności, w nasze Małe Ojczyzny, infrastrukturę, politykę społeczną, służbę zdrowia i wiele innych obszarów pozwoliły nam na zapewnienie zrównoważonego rozwoju całego regionu.

Jedną z pierwszych decyzji nowej wojewody było wywieszenie przed urzędem wojewódzkim flagi Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że Zieliński urodził się w Szamotułach. Od ponad 20 lat związany jest z Obornikami. Mieszka w gminie Oborniki z żoną i dziećmi. Ma 50 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz działaczem sportowym. Kandydował w ubiegłych latach w wyborach do sejmu i na burmistrza Obornik, bez powodzenia. Zieliński zastąpił w 2021 roku na stanowisku wojewody Łukasza Mikołajczyka, odwołanego po wydaniu decyzji zezwalającej na dalszą budowę zamku w Stobnicy.

Michał Zieliński był pierwszym w historii wojewodą wielkopolskim, który na to stanowisko został powołany z Obornik.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.