POWIAT OBORNICKI. Powiat obornicki osiągnął najwyższy wynik w Wielkopolsce pod względem liczby wykonanych badań mammograficznych w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Do 1 lutego 2025 roku badanie wykonało 44,9% uprawnionych kobiet, co jest najlepszym wskaźnikiem w województwie.
Tak duża liczba wykonanych badań świadczy o rosnącej świadomości zdrowotnej mieszkanek oraz skutecznej promocji profilaktyki raka piersi. Mimo tego ponad połowa uprawnionych kobiet nie skorzystała jeszcze z badań. Zachęca się do regularnej profilaktyki, ponieważ wczesne wykrycie choroby może uratować życie.






















