Pościg za motocyklistą

Pościg za motocyklistą

GMINA OBORNIKI, POŁAJEWO. We wtorek funkcjonariusze obornickiej drogówki zauważyli w Urbaniu jadący w ich kierunku motocykl marki Honda. Chcąc przeprowadzić kontrolę drogową dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu.

Motocyklista nie miał jednak zamiaru stanąć. Pomimo niezwłocznej reakcji funkcjonariuszy, którzy ruszyli w pości, motocyklista na szybkiej i rozpędzonej już maszynie błyskawicznie się oddalił.

Po kilkudziesięciu minutach ci sami policjanci drogówki patrolowali Oborniki. Nagle ponownie zauważyli jadący ulicą Staszica znany już sobie motocykl marki Honda.

Funkcjonariusze ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący konsekwentnie dalej nie reagował i uciekał mundurowym. Przy założeniu, że motocyklista jest idiotą, policjanci mogli domniemać, że będzie uciekał do domu.

Po około 25-kilometrowym pościgu kierujący Hondą został zatrzymany na terenie gminy Połajewo… w miejscu swojego zamieszkania.

Okazało się, że 27-latek uciekał, bowiem miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zatrzymanie mężczyzny nie byłoby pewnie możliwe, gdyby nie pomoc czarnkowskich policjantów, z którymi oborniccy byli na łączach.

Przy obecnej technice uciekinierzy, tacy jak ten na Hondzie, muszą wiedzieć, że nikt nie będzie ich ścigał bez opamiętania, co nie oznacza, że niewidoczny dla nich łańcuch wciąż się nie zacieśnia i nie wiedzieć, gdzie i kiedy pojawi się patrol ogłaszając koniec ucieczki.

Tak było i w tym przypadku. Kierujący Hondą już następnego dnia usłyszał zarzuty.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.