Młodzieżowa Rada Powiatu Obornickiego ma wkrótce powstać

Młodzieżowa Rada Powiatu Obornickiego ma wkrótce powstać

OBORNIKI. Młodzieżowa Rada Powiatu Obornickiego ma wkrótce powstać. Zamysł tego pomysłu powstał oddolnie. Projekt zrodził się wśród zaangażowanej młodzieży, a zarząd powiatu postanowił ubrać go w odpowiednie ramy i wypromować.

MRPO jeszcze formalnie nie istnieje, są jednak takie osoby, jak przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Obornikach Leonard Czubała, Patrycja Karolczak, starosta Zofia Kotecka, burmistrz Obornik Tomasz Szrama, naczelnik powiatowej oświaty Krzysztof Poszwa i jego poprzednik, przewodniczący rady miejskiej Obornik Paweł Drewicz, które popierają ten zamysł.

U starosty Koteckiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami pomysłodawców takiego przedsięwzięcia – Leonardem Czubała i Patrycją Karolczak, wspieranymi przez burmistrza Szramę oraz przewodniczącego Drewicza, którzy posiadają spore doświadczenie w tym zakresie.

Utworzenie kolejnego już poziomu młodzieżowej reprezentacji ma przede wszystkim na celu pomóc w podejmowaniu działań wspierających i upowszechniających idee samorządową.

Starosta Kotecka przyznała: Bardzo się cieszę, że młodzież z obornickich szkół ponadpodstawowych może mieć szanse na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, realizowanie własnych inicjatyw, a przede wszystkim wpływ na decyzje dotyczące otoczenia, w którym zamieszkują czy uczą się.

Planowane jest także wsparcie finansowe samorządów uczniowskich zaangażowanych w realizacje ciekawych inicjatyw.

Młodzieżowa Rada Powiatu Obornickiego będzie dysponowała przyznanym jej budżetem. Nie są to wielkie pieniądze, ale pierwsze przyznane temu gremium, tym bardziej trzeba je będzie rozsądnie wydawać.

Gmina Rogoźno nie ma młodzieżowej rady miejskiej, lecz część rogozińskiej młodzieży uczy się w Obornikach, a może powstanie MRPO zainicjuje powstanie też rady w Rogoźnie. Podobnie jest z młodzieżą ryczywolską, która nie ma na swym terenie żadnej szkoły ponadpodstawowej. Jednak większość młodych osób kontynuuje naukę w Obornikach, więc może w MRPO zasiadać.

Wybory będą powszechne, we wrześniu przyszłego roku szkolnego. Część szkół w powiecie ma ponad 600 uczniów skąd zostaną wybrane po dwie osoby. Część małych szkół ma do 200 uczniów i tam zostanie wybrana jedna osoba.

Przyszła Rada będzie musiała przygotować statut i wybrać komisje problemowe. To jednak szczegóły, na które jest jeszcze czas. Najważniejsza jest inicjatywa i jej poparcie przez najważniejsze osoby w powiecie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.