Kolejne zmiany w PWiK

Kolejne zmiany w PWiK

OBORNIKI. Uporządkowanie spraw księgowych, przez które m.in. Wody Polskie odrzuciły wniosek o skrócenie okresu taryfowego, uruchomienie odbioru ścieków płynnych, uruchomienie gastronomii i budowa nowoczesnego placu zabaw przy Centrum Rekreacji Oborniki oraz wdrożenie procedury współpracy z inwestorami przy budowie nowych przyłączy wodnych i kanalizacyjnych, to zmiany jakie już funkcjonują w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.

To jednak nie koniec zmian, jakie zachodzą w spółce. Jak oświadczył prezes Krzysztof Nowacki: Od pół roku przygotowujemy się do uruchomienia Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, takiego jakie ma Enea czy PGNiG. Wymagało to budowy od podstaw systemu informatycznego w spółce, który właściwie nie istniał.

W ostatnim tygodniu spółka uporządkowała także sprawy związane z dłużnikami oraz nowymi usługami, jakie od 1 sierpnia pojawią się w cenniku usług na stronie firmy.

To ciężki rok dla spółki ze względu na drastyczną podwyżkę cen energii oraz brak możliwości urynkowienia cen za wodę, dlatego zarząd PWiK postanowił szukać możliwości zarobkowania w inny sposób.

Spółka chce lepiej radzić sobie z dłużnikami i skuteczniej ściągać należności za nieopłacone rachunki. Jedną z najważniejszych zmian jest opracowanie procedury odcięć, która została opublikowana na stronie firmy.

Spółka chce w ten sposób uświadomić klientom, że niepłacenie rachunków skutkować będzie skutecznym odcięciem, a na ponowne włączenie usług firma ma 14 dni.

Warto więc sprawdzić czy nie zalega się z jakimiś rachunkami, bowiem może się okazać, że monterzy PWiK wspólnie z pracownikiem działu windykacji i rozliczeń podjadą i odetną wodę. W tej chwili dłużnicy są winni spółce ponad 600 tys. zł, a ściągalność zadłużenia wygląda wręcz fatalnie.

Nowe procedury mają to zmienić. Jak mówi Krzysztof Nowacki: Spółka przygotowuje się także do ponownego złożenia wniosku o skorygowanie wniosku taryfowego choćby o koszty związane z energię elektryczną.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.