Kluczyki do autobusu z Obornik znalezione przez policję

Kluczyki do autobusu z Obornik znalezione przez policję

POZNAŃ, SZAMOTUŁY, OBORNIKI. Kluczyki do autobusu z Obornik policja znalazła przy młodym poznaniaku wraz z kradzionymi konsolami do gier i narkotykami.

Sprawa ta zaczęła swój bieg w marcu. Wówczas to policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży z jednego z szamotulskich sklepów dwóch konsoli do gier. Wartość straty opiewała na ponad 6 tysięcy złotych.

Jak informuje oficer prasowy policji w Szamotułach, asp. Sandra Chuda: Pracujący nad sprawą szamotulscy operacyjni, po zbadaniu i przeanalizowaniu zebranych materiałów, wytypowali podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Był to ich zdaniem 25-letni mieszkaniec Poznania.

Pod koniec kwietnia kryminalni z Poznania odnaleźli i zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę. Podczas zatrzymania 25-latka policjanci przy okazji znaleźli przy nim metamfetaminę.

Wraz z podejrzanym o kradzież pomieszkiwali 26-letnia kobieta oraz 24-letni mężczyzna, którzy również zostali zatrzymani. Tu znów pojawia się owo „przy okazji”. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary więzienia, a kobieta miała przy sobie marihuanę.

To jednak nie koniec ich przewinień. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania wesołej trójki policjanci znaleźli blisko 90 gramów środka psychotropowego w postaci kryształu 3-CMC. Kobieta miała go przy sobie, więc została zatrzymana i usłyszała dwa zarzuty posiadania środków odurzających oraz psychotropowych.

Sprawę kradzieży konsoli do gier szamotulscy kryminalni powiązali „przy okazji” z innymi przestępstwami, które zaistniały na terenie sąsiednich powiatów.
Tak długo wiązali fakty i dołączali do nich nowe, że w efekcie pracy policjantów 25-letni poznaniak usłyszał łącznie 10 zarzutów.

Mężczyzna jest teraz podejrzany o kradzież konsoli w Szamotułach, kradzież konsoli w Jasinie a także kradzież pieniędzy, portfela, dowodu osobistego, kart bankomatowych oraz… kluczyków od autobusu w Obornikach.

Jak kluczyki wraz z portfelem i dokumentami trafiły w złodziejskie łapy poznaniaka, śledczy ustalają.

Jest już wiadomym, że miało miejsce usiłowanie wyłudzenia kredytu przy użyciu skradzionego dowodu osobistego, a także kradzież pieniędzy z włamaniem na konto bankowe przy użyciu kart bankomatowych.

Część skradzionych przedmiotów została odzyskana, a co do odzyskania wolności przez złodzieja i jego partnerkę, to można mówić o odległych dość latach, bowiem postępowanie w tej sprawie jest w toku, a pracujący nad nim policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.