Jerzy Kania przekazał kolejny prezent dla objezierskiej szkoły

Jerzy Kania przekazał kolejny prezent dla objezierskiej szkoły


OBJEZIERZE. Jerzy Kania to oborniczanin, którego koleje życia osadziły w Poznaniu, a który nadal czuje się nierozerwalnie związany z ziemią obornicką.
Miejscem dla niego szczególnym, poza obornickim ogólniakiem, to Zespół Szkół w Objezierzu. To przywiązanie może mieć u podstaw to, że pan Jerzy pochodzi z ziemi, z gospodarstwa rolnego a to już blisko do objezierskiej specjalności edukacyjnej.

Nie tylko mu blisko do szkoły, ale też chętnie jej pomaga. Gdy złodzieje okradli jeden ze szkolnych ciągników podarował on szkole części jakie posiadał, a warto wiedzieć, że Jerzy Kania jest posiadaczem jednej z większych kolekcji ciągników w całej Wielkopolsce. Podarował szkole ciągnik marki Ursus a szkolnym warsztatom komplet opon do ciągnika.

Jerzy Kania odwiedził szkołę kolejny raz w minioną środę i to nie z pustymi rękoma. Tym razem przywiózł nośnik narzędzi marki Zetor podchodzący z lat 60-tych. Nośnik narzędzi to rodzaj cięgnika, który nie tylko ciągnął narzędzia za sobą, ale często sam stawał się narzędziem rolniczym po podwieszeniu pod jego charakterystyczną ramę brony, kultywatora czy innego przyrządu.

Dar pana Jerzego będzie maszyną poglądowo-doświadczalną dla uczniów klas mechanizacji rolnictwa pracujących w szkolnym warsztacie pod okiem nauczycieli mechaników Andrzeja Błażaka i Adama Czechowskiego, obu nauczycieli przedmiotów rolniczo-mechanicznych z ponad 40-letnim doświadczeniem.

Gościowi towarzyszył Andrzej Mysiak – przyjaciel z lat licealnych, który razem z nim działa w stowarzyszeniu istniejącym przy obornickim liceum oraz burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Gdy dyrektor Roman Ostrowski dziękował panu Jerzemu za kolejny dar nie omieszkał wspomnieć o doskonałych wynikach maturalnych objezierskiej szkoły oraz znakomitych wynikach egzaminów zawodowych windujących szkoły gastronomiczną i hotelarską na samy szczyt ocen, o czym informujemy w innym miejscu.

Po przekazaniu nośnika narzędzi Jerzy Kania, Andrzej Mysiak i Tomasz Szrama zwiedzili warsztaty, a na koniec wizyty udali się na obiad serwowany przez objezierską kuchnię, która nie tylko świetnie gotuje, ale i kształci przyszłych kucharzy oraz gastronomów.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.