Henryk Wojtysiak. 20 lat pracy twórczej i społecznej

Henryk Wojtysiak. 20 lat pracy twórczej i społecznej


OBORNIKI. W ubiegłym roku Henryk Wojtysiak obchodził jubileusz 20-lecia swojej pracy twórczej i społecznej. To człowiek owładnięty miłością do ziemi obornickiej i od lat zgłębia historię swojej małej ojczyzny.

Oprócz dokumentacji i akt, zapisanych przez historyków, to właśnie ludzie są często źródłem jego artykułów.

Pan Henryk jest też współzałożycielem Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, który działa przy Bibliotece Publicznej im. Antoniego Małeckiego w Obornikach.

Swoją współpracę z biblioteką rozpoczynał od wystaw fotograficznych, a następnie wraz grupą poetycką przeszedł w działalność artystyczną.

Wraz z towarzystwem od lat tworzy wieczory poetycko-muzyczne, które wpisały się w program biblioteki. Na przestrzeni lat odbyło się ich niemal czterysta.

Od lat wiadomo, że Henryk Wojtysiak pisze wiersze. Jako poeta wydał już sześć tomików poetyckich.

Jest też autorem dwóch książek. Pierwsza to Wplątany w historię, czyli moje wspomnienia o wsi Lipa, na której napisanie poświęcił kilka lat.

Wymagała ona sporo pracy, a zawiera wiele wspomnień mieszkańców Lipy, opisów wsi i mnóstwo starych fotografii. Jest to wyjątkowy album, którym na pewno wieś może się pochwalić, bo nie wszystkie miejscowości posiadają tak pięknie wydaną historię.

Wydał też swoje wspomnienia w książce zatytułowanej Z pamiętnika miłośnika radia, czyli wędrówka przez trzy muzyczne dekady.

Pan Henryk, działając społecznie, wraz z Towarzystwem Literackim lub w pojedynkę występował w szkołach, przedszkolach, kościołach, świetlicach wiejskich, a także w placówce Dziennego Domu Senior „Jagiellonka”.

Za swoją pasję otrzymał wiele dyplomów i podziękowań. W 2007 roku otrzymał „Honorowe Wyróżnienie”, nadane mu przez burmistrza Obornik za działalność, która sławi ziemię obornicką.

W 2009 roku otrzymał odznakę „Przyjaciel Dziecka”. Wraz z Towarzystwem Literackim otrzymał Medal Zasłużony dla Ziemi Obornickiej.

Rok 2022 był niezwykle owocny. W związku z wydaniem książki o wsi Lipa stał się też przewodnikiem oprowadzającym wycieczki po tej wyjątkowej wsi, podczas projektu „Noc na dachu kultury, czyli nocne zwiedzanie powiatu”.

W roku 2022 otrzymał z rąk Wojewody Poznańskiego, Michała Zielińskiego, Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.