Festyn prozdrowotny w Objezierzu

Festyn prozdrowotny w Objezierzu

OBJEZIERZE. Samorząd uczniowski Zespołu Szkół zorganizował festyn prozdrowotny. Na ich zaproszenie do Objezierza przyjechała przedstawicielka Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie Karolina Lorkowska oraz pięcioosobowa grupa przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Obornik.

Pierwsza część Festynu odbyła się w stołówce szkolnej, gdzie młodzież z uwagą wysłuchała prelekcji zaproszonych gości.

Pani Karolina skupiła się w swoim wystąpieniu głównie na problematyce dopalaczy. Opowiedziała historię pojawienia się dopalaczy w przestrzeni, do której ma dostęp młodzież oraz omówiła skutki ich zażywania. Przypomniała, że osoby, która decydują się na zażywanie dopalaczy same odpowiadają za to, a nie rodzice, nie nauczyciele, nie ludzie, którzy ich otaczają. Jednak nie sami ponoszą tego konsekwencje. Podała wiele przykładów, niektórych nawet dość drastycznych, ale takich, z którymi sama się zetknęła.

Grażyna Urbaniak opowiedziała o zadaniach Komisji, o społecznych i zdrowotnych skutkach nadużywania alkoholu i niebezpiecznym wzroście picia alkoholu przez młodzież.

Druga część festynu odbywała się w scenerii objezierskiego parku. Tam uczniowie mogli zobaczyć tablice poglądowe przedstawiające zdrowotne skutki stosowania używek (i nie chodziło bynajmniej o picie herbaty lub kawy), a członkowie GKRPA przeprowadzili konkurs z nagrodami o wiele mówiącym tytule „Postaw na zdrowie”. Rozdawali też ulotki związane z tematyką Festynu. Piękna pogoda sprawiła, że atmosfera sprzyjała rozmowom i pozwalała odpowiadać na zadawane przez młodzież pytania.

Dla uczniów i zaproszonych gości przygotowano napoje, przekąski i słodkości. Wszyscy mają nadzieję, że te spotkania dały młodzieży dużo do myślenia i zweryfikowania swej wiedzy na temat wszelkich używek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.