Absolutorium burmistrza po rogozińsku

Absolutorium burmistrza po rogozińsku

ROGOŹNO. Absolutorium burmistrza po rogozińsku to prawdziwy spektakl. Sesja rady miejskiej Rogoźna nie mogła obejść się bez zadymy. Ta dotyczyła skargi, którą radni opozycji złożyli u wojewody Michała Zielińskiego.

Tymczasem wojewoda nie tylko jej nie rozpatrzył przed sesją absolutoryjną, ale dał przewodniczącemu dodatkowy czas do lipca, aby ten się ze skargą zapoznał i się do niej ustosunkował. Wywołało to u oponentów burmistrza nieomal złość.

Radni opozycji mieli w planie głosować przeciw absolutorium Romana Szuberskiego i z tego planu nie zrezygnowali. Wyjątkiem byli ci oponenci, którzy są podwładnymi burmistrza i którym nie stało jednak odwagi do frontalnego ataku na szefa.

Gdy się okazało, że burmistrz wykonał plan wydatków i dochodów wręcz idealnie, gmina się pięknie rozwija a inwestycje są rekordowe, 11 radnych zagłosowało za udzieleniem Romanowi Szuberskiemu absolutorium.

Następnie radni głosowali nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Tu znów 11 radnych pozytywnie oceniło pracę burmistrza w minionym roku.

Za udzieleniem absolutorium zagłosowali radni: Zbigniew Chudzicki, Roman Kinach, Longina Kolanowska, Sebastian Kupidura, Hubert Kuszak, Jarosław Łatka, Adam Nadolny, Krzysztof Nikodem, Bartosz Perlicjan, Ewa Wysocka i Łukasz Zaranek. Katarzyna Erenc-Szpek była tego dnia nieobecna.

Henryk Janus, Maciej Kutka i Paweł Wojciechowski programowo wstrzymali się od głosu.

Gdy nadszedł czas na głosowanie nad votum zaufania dla burmistrza przeciwni byli znów: Henryk Janus, Maciej Kutka i Paweł Wojciechowski. Odwagi zabrało Sebastianowi Kupidura, który nie głosował ani za ani przeciw.

Pozostali radni udzielili burmistrzowi votum zaufania i tak kolejny raz burmistrz Roman Szuberski uzyskał votum zaufana i absolutorium do dalszego sprawowania rządów w gminie Rogoźno.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.