700 metrów za 2,7 miliona w Chrustowie

700 metrów za 2,7 miliona w Chrustowie

GMINA OBORNIKI. W gminie Oborniki realizowana jest kolejna inwestycja drogowa – tym razem na odcinku Chrustowo–Lulin. Choć przedsięwzięcie obejmuje zaledwie około 700 metrów drogi, jego znaczenie koncentruje się głównie na poprawie bezpieczeństwa w rejonie szkoły.

Samorząd gminny przekazał 750 tys. zł na realizację zadania, a środki trafiły do powiat obornicki na podstawie podpisanej umowy. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 2,7 mln zł, z czego połowę pokrywa dofinansowanie z Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Pozostała część finansowana jest z budżetów powiatu i gminy.

Zakres prac obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, budowę obustronnych chodników na odcinku zabudowanym, kanalizacji deszczowej oraz wyspy spowalniającej ruch od strony Żukowa. Przewidziano również wymianę oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu.

Prace rozpoczęły się na początku marca i mają potrwać do końca sierpnia. Oznacza to kilka miesięcy utrudnień, by finalnie oddać do użytku krótki, ale newralgiczny fragment infrastruktury. W praktyce – inwestycja nie zmieni mapy drogowej regionu, ale może sprawić, że codzienne poruszanie się w tej konkretnej lokalizacji stanie się po prostu mniej problematyczne.



TŁUMIKI
Sprzedaż, montaż
UWAGA!
Dla starszych modeli ceny promocyjne
Chludowo ul. Biedruszczana 2
Tel. 602 199 437
Sklep przeniesiony z ul. Kowalskiej
w Obornikach


KANCELARIA ADWOKACKA
Adwokat Cezary Pachurka
„Twoje zaufanie. Nasze zaangażowanie”
Profesjonalna obsługa prawna dla przedsiębiorców
i podmiotów prywatnych.
Telefon: 664 734 437, e-mail adwokat@pachurka.pl
Strona internetowa: www.pachurka.pl


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Ukazuje się od 1991 roku.

Reklamy i ogłoszenia
dorota@oborniki.com.pl.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.