600 tysięcy straty PWiK od początku tego roku

600 tysięcy straty PWiK od początku tego roku

GMINA OBORNIKI. Spółka PWiK ma od początku roku około 600 tysięcy straty i w tym tempie strata ta może sięgnąć nawet kwoty 2,2 mln złotych. Pieniądze te dokładane są do obornickiej wody.

Spółka ma własne zasoby finansowe, z których te pieniądze czerpie na pokrycie strat.

Pieniądze były odkładane na inwestycje. Tymczasem zjadając własny ogon, jak to określił prezes Krzysztof Nowacki, spółka ciągle dopłaca.

Aktualne, choć zaniżone taryfy, obowiązują spółkę jeszcze do czerwca 24 roku. Wody Polskie mogą ten termin skrócić albo nie, co zależy od decyzji politycznych.

Rządzący mają świadomość, że wszechobecna drożyzna odbiera im społeczne poparcie i nie chcą dokładać kolejnej cegiełki, jaką byłby wzrost cen wody.
To wszystko powoduje, że spółka PWiK dokłada do wody oborniczan. Nie może inwestować, a powinna w najbliższym czasie zmodernizować oczyszczalnię ścieków głównie w części zajmującej się składowaniem szlamu.

Spółka ma bilans ujemny, co utrudni starania o kredyt, a zadanie to jest wycenione na ponad 20 mln. Przez zastój cenowy plan dbania o środowisko jest zakłócony, a powinno wszystkim zależeć na jego realizacji. Na razie jedyną nadzieją jest zmiana po nadchodzących wyborach. Póki co spółka nie jest zadłużona, bo ma wciąż jeszcze zasoby.

Taką sytuacje przedstawił prezes spółki Krzysztof Nowacki. Sołtys Bąblinka Hieronim Tadeuszyk słysząc to zapytał, kiedy ruszy budowa kanalizacji w jego wsi.

Pytanie było tendencyjne, więc Krzysztof Nowacki najpierw zapytał sołtysa, czy zrozumiał o czym się mówi. Potem odparł, że w obecnej sytuacji wszystkie inwestycje zostały wstrzymane – do czasu aż spółka będzie dostawała za wodę choć tyle, ile na nią wydaje.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.