Targowisko w Rogoźnie zostanie otwarte

Targowisko w Rogoźnie zostanie otwarte

ROGOŻNO, Burmistrz Roman Szuberski zadecydował, że targowisko miejskie zostanie ponownie otwarte. Wejście na teren targowiska odbywać się będzie tylko jedną bramą od ulicy Nowej, a przed wejściem na teren obsługa targowiska będzie obowiązkowo dezynfekować ręce każdego z wchodzących. Na wejściu na teren targowiska ułożona zostanie mata bakteriobójcza. Klienci nie będą mogli dotykać produktów. Będzie je podawał wyłącznie sprzedawca.

Na targowisku w kolejce do jednego handlującego będzie mogło stać maksymalnie 3 kupujących przy jednym stoisku handlowym. Na teren targowiska nie będą wpuszczane dzieci i młodzież.

Handlujący będą mieć obowiązek mycia swoich stanowisk środkami dezynfekującymi i zwracać klientom uwagę na konieczność zachowania bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie (przynajmniej 2 m).

Handlujący mają ograniczyć ekspozycję na stoiskach handlowych żywności nieopakowanej, przeznaczonej do bezpośredniego spożycia. Nie dopuszczać możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. owoce, warzywa).
W widocznym miejscu wywieszone zostaną informacje, jak skutecznie myć ręce.

Pomieszczenia sanitarne będą na bieżąco myte i dezynfekowane. Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore i opiekujące się chorymi. Nadzór nad przestrzeganiem zasad sprawować będzie straż miejska.

Podobne artykuły