Pakiet onkologiczny w obornickim szpitalu

Pakiet onkologiczny w obornickim szpitalu

OBORNIKI. Obornicki szpital wdrożył z nowym rokiem dla pacjentów chorujących na nowotwory, w Oddziale Chirurgicznym z pododdziałem urologicznym, pakiet onkologiczny, który gwarantuje chorym na nowotwory szybszy dostęp do opieki.

Pakiet onkologiczny umożliwia szybką diagnozę i leczenie dla pacjentów z potwierdzonym nowotworem lub podejrzeniem nowotworu. Dzięki niemu pacjenci otrzymują specjalne uprawnienia do szybkiej diagnostyki i terapii. W ramach pakietu onkologicznego wydawana jest przez lekarza POZ lub specjalistę Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO).

Staraniem dyrektor Małgorzaty Ludzkowskiej powstał zespół, w skład którego weszli tacy specjaliści jak chirurdzy Grzegorz Szanecki i Izabela Łosicka, onkolog radioterapii prof. Piotr Milecki, lekarz Katarzyna Bujnicka oraz koordynatorzy Ewa Andrzejewska i Weronika Wypych.

Dwa lata temu i rok temu wiele mówiło się o zmianach w opiece medycznej „Zielonej karcie” i „Szybkiej ścieżce”. Jak to wyszło, wszyscy wiemy.
W obornickim szpitalu system szybkiego dostępu na szczęście działa. Lecznica rozszerzyła od stycznia tego roku swoją ofertę o pakiet onkologiczny, dedykowany pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe, bo oni nie mogą czekać.

Na oddziale chirurgicznym realizacja pakietu onkologicznego wygląda w następujący sposób: po przyjęciu do szpitala i wykonaniu zabiegu chirurgicznego, zostaje powołane konsylium składające się z lekarzy specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej lub ogólnej oraz radioterapii. Specjaliści opracowują spersonalizowany plan leczenia onkologicznego dostosowany do potrzeb pacjenta.

Na oddziale lekarze skupiają się na przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego (głównie nowotwory przewodu pokarmowego: żołądek, jelito, odbytnica) oraz ustaleniu dalszego planu leczenia, który obejmuje etapy leczenia poza szpitalem. W ramach tego planu kluczową rolę odgrywa koordynator, który towarzyszy pacjentowi podczas procesu terapeutycznego. Koordynator zapewnia wsparcie informacyjne i organizacyjne.

Wszelkie konieczne badania jak kolonoskopia nie są już dla chorych związane z dyskomfortem. Wykonuje się je zawsze w znieczuleniu. Ważne jest tez to, że nie ma ograniczeń i limitów ze strony NFZ dawniej utrudniających dochodzenie do zdrowia.

Grzegorz Szanecki w rozmowie z naszą redakcją podkreślił: Dodatkowo warto zaznaczyć, że Oddział Chirurgiczny z Podod- działem Urologicznym obornickiego szpitala stale się rozwija, dążąc do zapewnienia najwyższej jakości opieki medycznej. Wdrażając nowe technologie i poszerzając zakres usług zespół chirurgów podejmuje wysiłki w celu ciągłego doskonalenia metod leczenia. Inicjatywa realizacji pakietu onkologicznego jest wyrazem zaangażowania w walkę z chorobami nowotworowymi oraz dążenia do stałego podnoszenia standardów leczenia i opieki nad pacjentami.

Dzięki pakietowi onkologicznemu pacjent nie jest już zagubiony i sam ze swoją chorobą a otrzymuje od doskonale skoordynowanego zespołu socjalistów: skrócony do maksymalnie do 2 tygodni plan leczenia, leczenie operacyjne według najnowszych metod (mało inwazyjne, laparoskopowo), koordynację opieki (asystent ustala terminy, wsparcie informacyjnie i organizacyjne), leczenie w ośrodkach radioterapii czy chemoterapii w Poznaniu współpracujących z oddziałem, kompleksową opiekę w trakcie leczenia nowotworu.

To co jeszcze do niedawna było najtrudniejsze w obornickim szpitalu staje się łatwe. Bo to już nie pacjent dobija się do placówek i specjalistów, walczy o terminy, szuka rozwiązań i zabiega o miejsce w szpitalach. Teraz jest „prowadzony” możliwie najkrótszą ścieżką przez koordynatora.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.