Kozi Jarmark na medal w Parkowie

Kozi Jarmark na medal w Parkowie

PARKOWO. W Parkowie zorganizowano „Kozi jarmark”. Organizatorami byli stowarzyszenie KGW Parkowianki i sołtys Justynę Bartol Baszczyńską wraz z radę sołecką.

Patrząc na ogromne powodzenie jarmarkiem zapytaliśmy o to, czy będzie to impreza cykliczna. Radny powiatowy Błażej Cisowski byłby rad kolejnym edycjom, jednak zwraca uwagę na ogromną „papierologię” konieczną do uzyskania stosownych pozwoleń ze strony sanepidu i powiatowej weterynarii.

Szkoda, bo w Parkowie pojawił się spory tłumek, tym bardziej, że to pierwsza tego rodzaju impreza w tej wsi, a do tego bliskie wakacje i lato. W ramach pożytku publicznego wsparli ją finansowo urząd miejski w Rogoźnie i starostwo z Obornik. Byli sponsorzy, w tym firma Rozalczyk i Błażej Cisowski, który ufundował nagrody dla najmłodszych i zdolnych rysowników.

Wśród gości wyjątkowych trzeba wymienić w pierwszym rzędzie starostę Zofię Kotecką, która przybyła w asyście przewodniczącego rady Bogusława Janusa.

Jeżeli najważniejsze tej niedzieli miały być jednak kozy, to przybyło ich raczej niewiele, bo zaledwie siedem.

Jeżeli jednak liczy się jakość, to mniejsza o ilość, bo kozy i koźlaki były śliczne i przyciągały uwagę, zwłaszcza dzieci.

Kozy przywieźli Mateusz Budych oraz Andrzej i Michalina Pierwoła. P[rócz kózek były też przetwory z ich mleka, sery wszelakie, mleko, maślanka i twarogi o różnym smaku.

Organizatorki imprezy zadbały o catering, więc kto kozich serów nie lubi, to i tak głodny nie wyszedł. Koza była też tematem konkursu rysunkowego.

Najładniejszą kozę, jako zwierzę domowe, zdaniem komisji, narysował Piotruś Szymański, a kozę, jako herb Parkowa najlepiej oddała Marysia Dolata. Łącznie do oceny trafiło aż 57 prac, a najwyżej ocenieni otrzymali nagrody.

Nagrodą dla wszystkich był występ dziewcząt z zespołu PaMarSze przy RCK Rogoźno. Dziewczęta pięknie tańczyły i zbierały zasłużone brawa. Wystąpiły też dzieci z Centrum Kształcenia Muzycznego Dobrogowscy z Rogoźna.

Było muzycznie, kolorowo i radośnie, choć nie obyło się bez drobnego zgrzytu spowodowanego pogodowym kaprysem. Pod koniec drugiej godziny trwania Jarmarku spadł nagle ulewny deszcz. Na szczęście było się gdzie schować, a po deszczu powietrze stało się rześkie.

Impreza wypadła wspaniale, obudziła ogromne zainteresowanie i gdyby sanepid z weterynarią zrewidowali i ograniczyli nieco swoje oczekiwania papierologiczne, mogłaby stać się sezonowym letnim przebojem z Parkowa.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.