Jarosław Kaczyński w Połajewie

Jarosław Kaczyński w Połajewie

POŁAJEWO. Ksiądz proboszcz z Połajewa zaprosił wiernych na stadion sportowy, gdzie odbywał się piknik rodzinny zorganizowany przez posłów PiS-u oraz radnych samorządu, na który przybył prezes PiS-u i wicepremier rządu Jarosław Kaczyński. Spotkanie odbywało się w ramach serii “Pikniki rodzinne”.

– Na wniosek naszej parafii skierowany do polskiego rządu o wsparcie finansowe planowanego remontu naszej zabytkowej świątyni zostaliśmy zatwierdzeni do otrzymania takiego w kwocie 660 tys. zł. Prace remontowe planujemy jeszcze w tym roku – powiedział ksiądz Henryk Mucha i dodał: Nasz kościół potrzebował remontu. Poprzedni był 13 lat temu i trzeba poprawić kilka rzeczy. Wniosek o dofinansowanie składaliśmy w styczniu. Pieniądze mają pokryć remont zabytku.
Rząd przeznaczył na Program Odbudowy Zabytków 2,5 mld złotych.

– Chcemy być zamożnym, spokojnym, silnym społeczeństwem, które ma dobrze działające państwo – powiedział w Połajewie Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że Wielkopolska przyjęła najlepszą drogę – z jednej strony tradycja, a z drugiej – nowoczesność i postęp pod każdym względem. – To jest to, co powinno być w całym naszym kraju uznawane za tą podstawową regułę, to jest to, co prowadzi nas ku celom, które – jak sądzę – każdy z nas chciałby zrealizować, chciałby zobaczyć i to w nie tak odległym czasie jako te, które już zostały spełnione – mówił.

– Te cele – podkreślił wicepremier – sprowadzają się do tego, że chcemy być zamożnym, spokojnym, silnym społeczeństwem mającym silne, dobrze działające i oczywiście demokratyczne pod każdym względem państwo. I idziemy tą drogą, chociaż czasy są ciężkie, cięższe niż jeszcze nie tak dawno temu. Idziemy tą drogą, bo zmieniliśmy sposób działania, zmieniliśmy sposób działania naszego rządu, naszej władzy, mechanizmy gospodarcze – dzięki temu zdołaliśmy załatwić tutaj bardzo wiele spraw i one ciągle są załatwiane i ciągle będziemy pod tym względem szli do przodu, a podstawą tego wszystkiego jest przeświadczenie, że Polacy muszą być traktowani w zgodzie z konstytucją – równo, to znaczy wszyscy mają takie same prawa, wszystkie regiony mają takie same prawa, wszyscy muszą mieć takie same szanse – podsumował wicepremier Kaczyński.

Co zaskakujące, Kaczyński, namawiając do głosowania na zjednoczoną prawicę, zdobył się również na słowa krytyki wobec własnej partii.

– Ja nie mówię, że jesteśmy partią wszechmocną, ani partią aniołów, bo takiej partii nie ma. Mamy dobrą wolę, mamy Polskę w sercu – zapewniał szef PiS. – Jesteśmy patriotami i chcemy, by w czasie jednego pokolenia nasza ojczyzna stała się taka, jaką być powinna. Gdybyśmy mieli trochę więcej szczęścia w historii, to byśmy byli dużym, silnym europejskim państwem – stwierdził.
Kaczyński stwierdził, że dla rządu bardzo ważne jest bezpieczeństwo Polski, dlatego na granicy polsko-białoruskiej powstał mur oraz zwiększono nakłady finansowe na obronność. Wcześniej
– jak wskazał Jarosław Kaczyński – nie tworzono żadnego zabezpieczenia dla naszych granic, a jednostki wojskowe były likwidowane.

Jak mówił wicepremier, obecnym zagrożeniem jest Grupa Wagnera, ale sytuacja na granicy nie wpłynie na termin wyborów. Prezes PiS odniósł się także do rozwoju gospodarczego Polski. Powiedział, że jesteśmy blisko tego, aby dogonić Zachód.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.