Życie na osiedlu

OBORNIKI. Po naszych artykułach na temat problemów mieszkańców osiedla Leśnego, jakie mają oni z brakiem parkingów i bezkarnością właścicieli psów, nadszedł kolejny kłopot. Policja po akcji ostrzegawczej, podczas której przestrzegała karteczkami kierowców przed karami za złe parkowanie, przeszła teraz do czynu. – Wszyscy parkujący auto wzdłuż krawężnika przy ul. Armii Krajowej znaleźli wczoraj za wycieraczką wezwanie na komendę – napisała do nas stała czytelniczka. 

Ona też uważa, że trawniki, na których miłośnicy piesków  zrobili sobie "kibel" i nikt z nich nie korzysta, bo ani są dla dzieci, ani oko nie cieszą, można by w części zamienić na parking – na przykład wzdłuż całej ul. Armii Krajowej. Martwi ją, że nikt z administracji osiedla na to nie wpadł. 

Trudno się z panią Sylwią nie zgodzić. Aut przybywa, a władze osiedla zadają się problemu w ogóle nie widzieć.  Z tego powodu – jak pisze nasza czytelniczka, – mieszkańcy ukarani zostali brakiem miejsc parkingowych na osiedlu (bo całkowicie pozbawiony światła parking na tyłach sklepu na osiedlu to gratka dla wandali i nikt odważny tam nie parkuje na noc), następnie zostali zaproszeni do zapłacenia mandatu za to, że znaleźli skrawek dla siebie w miejscu, który nikomu nie przeszkadza. I tak mieszkając na osiedlu trzeba liczyć się z trudami, karami i minami po psach. 

To nie jest państwo dla człowieka. To jednak my jesteśmy dla państwa, które obdziera nas, gdzie może, zwłaszcza teraz, kiedy wszystkim wiedzie się gorzej. Pisząc te sowa pani Sylwia wyraziła nastrój większości mieszkańców osiedla. Nie ma nawet sensu tego komentować, bo tak jak ona, tak i „oni” mają przecież rację.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.