Zmiana skóry, ale po długim wahaniu

MARSZEWIEC. Przemysław Gronostaj wystartował do ostatnich wyborów samorządowych z listy Samoobrony i nie da się temu zaprzeczyć. Potem stało się, co się stało i Samoobrona upadła na samo błotniste dno. 

Nikt już nie chciał się przyznawać do tej, która niedawno żywiła i wyniosła na piedestały, również Przemysław Gronostaj chciał o tym jak najszybciej zapomnieć. Nawet w zarządzie powiatu wypominano mu jego pochodzenie, więc starał się by wszyscy o tym także zapomnieli. Miał pretensje do dziennikarzy, ilekroć ci przy jego nazwisku zamieścili wstydliwe słówko „Samoobrona”. 

Wreszcie dostarczył naszej redakcji pismo z 5 października 2007 roku, z którego wynika, że złożył rezygnację z członkostwa  i to na ręce samej przewodniczącej Renaty Beger. Tej od kurwików i fałszywych podpisów na listach poparcia – przypominamy tym, którzy o tej pani zapomnieli.  

W jej imieniu pismo odebrała pani Marta M. co potwierdziła pieczęcią i datą. I tu okazało się, że Gronostaj oddał jej pismo, ale dopiero 11 października 2008 roku. Co z nim robił przez ponad rok? Tego nie wiemy. Nasz ekspert twierdzi, że śledził w tym czasie listy rankingowe, czy aby się Samoobronie nie podniesie poparcie. Są też głosy, że czekał na wybory do europarlamentu, licząc na czyjąś wygraną i jakieś z tego profity. Może wahał się z zupełnie innych przyczyn. Tego nie wiadomo. 

My jednak pisząc przy jego nazwisku, tak jak przy nazwiskach innych radnych przynależność, przypominamy z której listy wygrali wybory, bo to określa ich zależność polityczną. A jeżeli ktoś nawet wyrzekł się tych, którzy go wskazali i wybrali, to już jest problem jego sumienia.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.