Godzina 21 w poniedziałek – nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Zmarła czwarta osoba, kolejne zachorowanie w Wielkopolsce

Godzina 21 w poniedziałek – nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Zmarła czwarta osoba, kolejne zachorowanie w Wielkopolsce

ZIEMIA OBORNICKA. Na godzinę 21 w poniedziałek – jak podały służby wojewody – nie stwierdzono zarażenia koronowirusem na Ziemi Obornickiej. W naszym regionie 36 osób pozostaje w nadzorze epidemiologicznym – licząc wszystkie okoliczne gminy.

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronowieusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Pacjent z Wielkopolski trafił do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. To mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. W stanie zdrowia dobrym jest obecnie pod opieką lekarzy. Przyjechał z terenu transmisji koronawirusa.

W Wielkopolsce doszło do zakażeń 11 osób, 1 osoba zmarła. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Podobne artykuły