Złoto i srebro dla oborniczan

OBORNIKI, WOLSZTYN.. Piłkarki ręczne obornickiego liceum nie zawiodły oczekiwań trenerów i kibiców. W decydującym o tytule Mistrza Wielkopolski turnieju (hala OCS Oborniki) były zdecydowanie najlepsze wygrywając z ZSP Wągrowiec 27:14 i I LO Gniezno 18:8.

Puchar, złote medale i dyplomy ufundowane przez SZS “Wielkopolska” oraz gratulacje nasze mistrzynie odebrały z rąk dyrektora OCS a zarazem trenera Tomasza Konitza, który wspólnie z Katarzyną Przybysz od wielu lat szkoli i doskonali umiejętności tych szczypiornistek w UKS Jedynka. Niepodważalny udział w sukcesie miała również nauczycielka wychowania fizycznego LO Oborniki Joanna Jęczmionka .

Skład złotego zespołu stanowiły: Weronika Warciarek, Dominika Stroińska, Dominika Walkowiak, Sandra Niedzielska, Katarzyna Cieśla, Natalia Przybysz, Natalia Wykrota, Dominika Dobra, Paulina Piotrowska, Magda Borkowicz, Ewelina Andrzejewska, Katarzyna Trzybińska i Anna Mantyk.

Również chłopcy tej szkoły spisali się znakomicie, zdobywając tytuły wicemistrzów województwa na turnieju w Wolsztynie. W walce o ścisły finał pokonali gospodarzy, czyli miejscowe ZSOiP 37:30. Mecz o złote krążki z LO Leszno był niezwykle wyrównany, jednak w końcowej fazie naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia i precyzji, co skwapliwie wykorzystali przeciwnicy i wygrali 31:27. Drugie miejsce w województwie jest wielkim sukcesem podopiecznych Mariusza Drewicza, trenera i nauczyciela LO, który w tegorocznej edycji Licealiady zdobywał laury także z piłkarzami nożnymi, siatkarkami i koszykarzami.

Wicemistrzami Wielkopolski na rok 2005 zostali: Damian Tomaszewski, Łukasz Krakowiak, Filip Konitz, Mariusz Szyszka, Michał Włudarczak, Paweł Szyszka, Bartłomiej Niedzielski, Maciej Włudarczak, Filip Przesławski, Piotr Dubisz, Miłosz Kołodziej i Przemyslaw Marcinkowski.

Dyrekcji LO Oborniki gratulujemy osiągniętych wyników przez sportowców, co z pewnością przyniesie dalszy rozgłos i promocję szkoły.

Podobne artykuły