Zimowa aura nie hamuje rozbudowy Zespołu Szkół w Obornikach

Zimowa aura nie hamuje rozbudowy Zespołu Szkół w Obornikach

OBORNIKI. Nieco ponad miesiąc temu rozpoczęły się prace związane z rozbudową bazy dydaktycznej Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek, który zamknie patio od strony północy, a ponadto połączy oba szkolne hole z wejściem do hali sportowej. W nowej części szkoły znajdować się będą m.in.: pracownia robót murarskich, tynkarskich i zbrojarsko betoniarskich z sześcioma stanowiskami egzaminacyjnymi, szatnią i magazynem sprzętowo-materiałowym dla techników budownictwa; pracownia kosztorysowania i projektowania dla techników budownictwa; symulacyjna pracownia dla techników ekonomistów; symulacyjna pracownia dla techników handlowców; specjalistyczna pracownia ję- zykowa; pracownia komputerowa dla techników informatyków.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają dobiec końca za osiem miesięcy. Są gotowe fundamenty, trwają prace murarskie, betoniarskie i zbrojarskie.

Powiat obornicki otrzymał na rozbudowę infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej Zespołu Szkół dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Opera- cyjnego w wysokości 4.264.473 zł.

Podobne artykuły