Zimny zrezygnował i skrytykował

RYCZYWÓŁ. W środę 21 stycznia odbyło się posiedzenie komisji oświaty kultury i spraw społecznych rady gminy Ryczywół. Po rezygnacji z dniem 1 stycznia jej przewodniczącego Roberta Zimnego z pełnienia dotychczasowej funkcji koniecznym stała się sprawa wyboru jego następcy. 

W pierwszej części członkowie komisji usłyszeli o przyczynach decyzji pana Roberta. Było to, wśród innych, zakłócenie równowagi w gminie między władzą ustawodawczą i wykonawczą oraz marginalny – zdaniem Roberta Zimnego – wpływ komisji i samych radnych na proces decyzyjny. Brak regulaminu komisji zdecydowanie hamował jej działalność. Przewodniczącego bolało zbyt małe finansowanie kultury na terenie gminy Ryczywół. Przeszkadzał mu też brak jakiejkolwiek strategii rozwoju kultury fizycznej. Dziwiło nieuzasadnione zawieszenie rozmów w sprawie partnerstwa z miastem Wiehl w Niemczech. Nie chciał firmować swym nazwiskiem brak decyzji w sprawie zmian w sieci szkół na terenie gminy oraz brak uwzględnia kwestii ochrony zabytków w założeniach budżetowych, a sprawa dokładniej dotyczyła kościoła ewangelickiego w Ryczywole. Jako poważny błąd uznał nikłą współpracę pomiędzy władzami gminy a przedsiębiorcami, a także zbyt małą skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, spowodowaną brakiem reorganizacji urzędu i prowadzeniem zbyt zachowawczej polityki budżetowej. 

Radni wysłuchali argumentów Roberta Zimnego z uwagą i prawdopodobne choć w części podzielili jego krytykę. Dowodem na to może być brak osoby chętnej go zastąpić. Wobec braku kandydata na jego miejsce komisja do kolejnego posiedzenia będzie funkcjonować bez przewodniczącego.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.